Xiaomi Otomobil, Yılda 10 Milyon Elektrikli Otomobil Satmayı Hedefliyor!

Xiaomi, geçtiğimiz yıl otomobil sektörüne giriş yaptığını açıklamıştı. Otomobil üreteceğini açıklayan şirket, “Xiaomi Automobile Co. Ltd.” isminde şirketi kurdu ve başlangıçta yalnız ortalama 300 kişilik bir ekibe sahipti. Şuan ise yalnız Xiaomi otomobil Ar-Ge ekibinde ise 1.800‘den fazla çalışanı var. İlk adımın atılmasının peşinden aylardır bu mevzuyla ilgili açıklamalar yapılmamıştı. Fakat geçtiğimiz senenin peşinden CEO Lei Jun ilk kez izahat yaparak her yıl 10 milyon tane otomobil satmayı hedeflediğini deklare etti.
Hedef İlk 5’e Girmek!

Xiaomi Automobile , yılda 10 milyon elektrikli vasıta satarak elektrikli vasıta satılmasında hedef ilk 5’e girmek. Xiomi Group, 115.9 milyon dolar yatırım yaparak bu hedefini destekledi. Çinli kaynaklara nazaran “MS11” adındaki prototipin en geç Eylül ayına kadar üretimi tamamlanacak ve 800V teknolojisi kullanılacak ve aktarma organında ise 354 beygir gücündeki olacağı söyleniyor.

Firmanın kurucusu ve CEO’su Lei Jun, Xiaomi Automobile hakkında Twitter paylaşımında, “EV endüstrisi olgunluğa eriştiğinde, dünyanın en iyi 5 markasının pazar payının %80’inden fazlasını elinde tutacağına inanıyorum. Kısaca başarıya ulaşmış olmamızın tek yolu ilk 5 içinde yer almak ve yılda 10 milyondan fazla vasıta sevk etmek. Rekabet acımasız olacak.” dedi.
Xiaomi kurucusu ve CEO’su Lei Jun’ın bu sözlerine istinaden; şuan dünyanın en büyük iki otomobil üreticisi olan Toyota ve Volkswagen‘in her biri yılda yalnız 10 milyon vasıta satıyor. Bu bağlamda 10 yıl içinde yılda 20 milyon vasıta üreteceğini belirten Tesla ile hedeflerinin aynı bulunduğunu görüyoruz.
Xiaomi Otonom Sürüş için Pilot Teknolojisini Tanıttı
Akıllı Telefon Üreticisi Xiaomi 4 Tane Elektrikli Vasıta Üretecek

Bir cevap yazın