Volvo XC40 ve C40 Recharge 2023 Mayıs Ayında Geliyor!

Son zamanlarda artan elektrikli vasıta üretiminde, başı çeken otomotiv şirketlerinden birisi asla kuşkusuz Volvo’dur. Volvo’nun giriş düzey otomobilleri çift motorlu Recharge twin ile harikalar yaratacak. Ek olarak Volvo XC40 ve C40 Recharge modellerinde yapmış olduğu verimlilik geliştirmeleriyle menzil mevzusunda kullanıcıları bir fazlaca mutlu edeceğe benziyor.
İsveçli otomobil şirketinin giriş seviyesi araçlarına yapmış olduğu bu güncellemeler ile beraber modellerin fiyat bandı birazcık arttı. Fakat hem güç mevzusunda hem de menzil mevzusunda oldukca daha iyi hale geldiler. Örnek vermek gerekirse bu modeller bugünkü fiyatlarından averaj 1000€ daha pahalı olacaklar.
Volvo XC40 ve C40 RECHARGE Verimlilik Güncellemeleri
VOLVO XC40 VE C40 RECHARGE modellerinde meydana getirilen en büyük değişim çekiş gücünün yalnızca arka tekerleklere yönlendirilmesidir. Bu değişim yardımıyla menzil artarken hem de aracın gücü de artıyor. Fabrikanın paylaşmış olduğu verilere nazaran bu sayede bir motor başına 20 mil menzil artıyor. Standart modelde ki 228 beygir gücü bu sayede 7 beygir artarak 235 beygir gücü üretebiliyor.
Öteki bir mühim güncelleme ise Recharge twin motoru 200kw’a kadar süratli şarj ile desteklenmesi. Bu güncelleştirme yardımıyla batarya %10’dan %80`e yalnızca 27 dakika içinde dolabilecek.
VOLVO XC40 VE C40 RECHARGE Modellerinin Fiyatı Ne Olacak?

VOLVO XC40 VE C40 RECHARGE Modellerinin Fiyatı mevzusunda hemen hemen netleşmiş bir informasyon bulunmuyor. Ön siparişe açılmış olan modellerin üretimine Mayıs ayında başlanacak ve son bahar dönemlerinde kullanıcılarla buluşacak.
VOLVO Şirketinin Elektrikli Otomobil Karnesi
Volvo otomotiv şirketi, elektrikli araçlar ortaya çıktığından bu zamana kadar birçok değişik adıma imza attı. Fakat bu açıdan öteki rakiplerine nazaran geri kalmıştı. Şimdi ise yapmış olduğu yatırımlar ve planlar yardımıyla oldukca daha iyi bir düzeye geldi. Volvo ilk elektrikli aracını 2019 senesinde tanıtmıştı. Bundan daha ilkin ise Volvo XC90 ve Xc60 modellerinin hibrit versiyonları kullanıcılarla buluşmuştu. Şimdi ise Volvo XC40 ve C40 Recharge modelleri Recharge temelinde tamamen elektrikli olarak bizlere sunuluyor. Gelecekte ise elektrikli otomobil teknolojisinin nerelere gideceği merak mevzusu olacak.
Peki siz Volvo XC40 ve C40 Recharge modellerini bu segmentte kafi buluyor musunuz?
Sıfır Kilometre Volvo Modelleri

Bir cevap yazın