Volvo Niçin En “Sağlam” Otomobil Markası?

İsveç’in otomobil markası Volvo, senelerdir bir fazlaca segmentte lüks otomobiller üretiyor. Kusursuz mühendisliği, satın alan memnuniyeti ile Volvo bir fazlaca kurum tarafınca devamlı olarak dünyanın en güvenli otomobil markası olarak seçiliyor. Peki Volvo niçin dünyanın en sağlam otomobil markası?
Volvo senelerdir araçlarının güvenliği için en büyük bütçeyi Ar-Ge çalışmalarına ayırıyor ve her yıl bir fazlaca güvenlik standardı tarafınca beş yıldız almaya devam ediyor. Ek olarak araçların güvenlik teknolojisi için en büyük katkıyı da gene Volvo tarafınca gerçekleştirilmiştir. Markanın bu başarısı, yolcu güvenliği mevzusundaki hassasiyeti ve uzun vadeli çalışmalarından kaynaklanıyor. Volvo niçin en sağlam otomobil markası sizler için maddeler halinde listeledik.
1 Volvo’nun Gücü İsveç Çeliğinden Geliyor

Bugün dünyanın en kaliteli çeliği olarak malum İsveç çeliği, fosfor ve kükürt içermemesinden dolayı son aşama sağlam. Senelerdir en küçüğünden en büyüğüne tüm araçlarının olmazsa olmaz bileşeni olan İsveç çeliği, Volvo’yu Volvo icra eden özelliklerin başlangıcında geliyor.
2 Kilitlenme Önleyici Fren Sistemi ve Denge Kontrolü

ABS olarak malum fren sistemi, her Volvo’da iyi çalışılmış bir halde donatılmıştır. Vasıta kontrolden çıkması durumunda devamlı gözden geçirilen veriler algılanır ve aksi bir durumda motor enerjisini azaltarak frenleme sistemini devreye sokar.
3Volvo’nun Kaza Yeri Müfettişleri

Volvo araçların karıştığı kaza vakalarında vaka yerini inceleyen ve markanın dahil olduğu kazalarda neyin yanlış gittiğini teftiş eden bir vaka yeri müfettiş ekibi vardır. Bu ekip vaka yerindeki gözlemlerini daha sonrasında Volvo mühendislerine rapor ediyor. 50 senedir varlığını sürdüren ekip, bir fazlaca güvenlik hususi durumunun gelişmesine öncülük etmeye devam ediyor. Resmi olarak ise ‘Volvo Otomobil Kazası Araştırma Ekibi’ olarak biliniyor.
4“Volvo İçerisindeki Asla Kimse Ölmeyecek yada Yaralanmayacak”

Kulağa fazlaca acayip gelse de, 2008 yılından beri markanın benimsediği ve üstünde çalmış olduğu vizyonu olmuştur. Aslen bu vizyon, Volvo’nun trafik kazası gerçeğinin ne derecede bilincinde bulunduğunu gösteriyor.
5Hava Yastıkları

1959’dan bu yana Volvo, araçlarını yeni güvenlik sistemleriyle donatıyor. Hatta ilk güvenlik kemerini Volvo markası buluş etmiştir. Bununla paralel olarak 1991 senesinde ilk yan hava yastıklarını üretmiştir. Ek olarak Volvo her aracını altıdan fazla hava yastığı ile donatıyor.
6Tüm Volvo Modellerinin Beş Yıldız Euro NCAP Derecesi Vardır

Euro NCAP, yeni model araçların güvenlik testlerini icra eden Avrupa çarpışma kontrol cihazıdır. Volvo’nun tüm modelleri Euro NCAP tarafınca en yüksek aşama olan beş yıldıza haizdir.
2022 Volvo Sıfır KM Modelleri Ve Tutarları

Bir cevap yazın