Volvo Elektrikli Sedan ve Station Wagon Üretimi de Meydana getirecek

İsveçli otomobil üreticisi Volvo, elektrikli sedan ve station wagon otomobillere yönelebilir. Geçtiğimiz yıllara kadar bu modellere oldukça ehemmiyet veren şirket, elektrikliye geçişin arkasından aslolan ilgisini SUV modellere kaydırmıştı. Bunun sonucunda ise yeni çıkan Volvo elektrikli araçlar genel anlamda SUV kasa tipine sahiplerdi. Fakat Volvo CEO’su Jim Rowan, geçtiğimiz günlerde yabancı bir otomobil dergisine bazı açıklamalar yapmış oldu. Bu açıklamalarda Rowan, ilerleyen yıllarda Volvo marka elektrikli sedan ve station wagon modellerinde üretilebileceğini söylemiş oldu. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ve açıklamaları ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Volvo Elektrikli Sedan ve Station Wagon Modeller Yakın Gelecekte
Girişte de belirttiğimiz suretiyle Volvo şirketinin CEO’su Jim Rowan bu mevzuya dair bir izahat yapmış oldu. Rowan açıklamasında “Stratejimiz sıkı olmak. Mantıklı bulunduğunu düşündüğümüz demografiyle ilgileneceğiz. Sırada nasıl biteceğini belirledik ve daha minik bir SUV yapacağımızın sinyalini verdik. Arkasından değişik formatlarla müşterilerimizin karşısına çıkacağız.” ifadelerini kullandı. Bu açıklamayı baz aldığımızda Volvo, gelecek minik SUV modelinin arkasından elektrikli sedan yada station wagon tipinde araçlar da üretebilir. Fakat tüm bu açıklamalara karşın hali hazırda neredeyse tüm elektrikli vasıta üreticileri elektrikli SUV modeller üzerin yoğunlaşmış durumda. Bunun aksine BMW ve Mercedes-Benz şeklinde lüks vasıta markaları da elektrikli sedan üretimi gerçekleştiriyorlar. İlerleyen dönemlerde ise bu kafileye Volvo şirketinin de dahil olup olamayacağını hep birlikte göreceğiz. Peki siz Volvo şirketinin elektrikli sedan yada station wagon üretim olasılığı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Öteki taraftan ise Volvo şirketinin geçtiğimiz günlerde sahneye çıkardığı Volvo EX90 modeli de oldukça beğenildi. Modelin mütevazi tasarımı ve haiz olduğu ileri sürüş teknolojileri, varyantlarının önüne geçmesine olanak tanıyor. Bunu referans aldığımızda ise firmanın gelecekte üreteceği minik SUV modelinin de alanında önde gelen bir vasıta olacağına olan inancımız artıyor.
Satılık Tüm Volvo Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın