Volvo Elektrikli Minivan Modelini 2023’te Tanıtmış olacak

Volvo elektrikli minivan modelini 2023 yılının sonlarında tanıtmayı planlıyor. Bu planlar doğrultusunda şirket, tamamen elektrikli bir minivanı Çin’de piyasaya sürecek. Bu planlar ise Volvo Cars Greater China Sales Company başkanının geçtiğimiz günlerde medya üyelerine yapmış olduğu sunumun bir slaytında ortaya çıktı. Slayt, Volvo’nun 2023’te Çin’de XC40 BEV, C40, EX90, üst düzey bir EX90 Excellent varyantı, isimsiz bir SUV ve bir MPV olmak suretiyle altı otomobil piyasaya süreceğini gösterdi. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Volvo Elektrikli Minivan Modeli, Zeekr 009’u Temel Alacak
Volvo 2023 senesinde elektrikli minivan modelini Çin’de piyasaya sürmeyi planlıyor. Bu planlar doğrultusunda açıklamalara gore bu modelin Zeekr 009’u temel alacağı iddia edildi. Ortalama 87.000 dolar olan Zeekr 009 modeli ise tek şarjla 800 km’nin üstünde menzile haiz, dört tekerlekten çekişli ve 536 beygir gücünde tamamen elektrikli bir MPV. Volvo’nun bu modeli temel alması ise oldukça mümkün. Bu sebeple hem Volvo’nun hem de Zeekr’nin sahibi Geely. Bunun için bu modeli temel alarak yeni bir model üretmek oldukça kolay olacaktır. Volvo elektrikli minivan modelinin üçüncü çeyrekte “yarı konsept” formda ortaya çıkması planlanıyor. Elektrikli minivanın üretim modelinin ise Çin’de dördüncü çeyrekte piyasaya çıkması beklenmekte.
Zeekr 009
Öteki taraftan ise Volvo elektrikli minivan modeli Çin haricinde satışa çıkmayabilir. Bu mevzuda şirketten resmi bir izahat gelmese de genel kanılar şu anlık bu yönde. Fakat şirket en azından modelin Çin haricinde satılmayacağını hemen hemen inkar da etmedi. Ve bir ihtimal daha da önemlisi, listedeki öteki tüm EV modelleri ABD Birleşik Devletleri’nde de sunuluyor. Bu sebepten hala umudu kesmemenin faydası var. Vasıta üretime yaklaştıkça muhtemelen daha fazlasını öğreneceğiz. Peki siz Volvo’nun üretmeyi düşündüğü elektrikli MPV modeli hakkında ne düşünüyorsunuz?
Satılık Tüm Volvo Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın