Volkswagen Yeni Elektrikli Aracı Ocak’ta Tanıtılacak

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 3 Ocak’ta yeni elektrikli aracını tanıtmış olacak. Şirket, elektrifikasyon emek harcamaları için modellerinde değişikliğe gidiyor. Buna gore VW, mevcut araçlarını elektriklendirmek yerine yeni elektrikli modeller üretiyor. Bu bağlamda meydana getirilen açıklamalara gore ise firmanın yeni elektrikli aracı 3 Ocak tarihinde karşımıza çıkacak. Bu açıklamalara gore şirket, 3 Ocak’ta gerçekleştirilecek CES fuarında yeni elektrikli modelini tanıtmış olacak. Fakat bu model kamuflajlı olarak karşımıza çıkacak. Bunun arkasından 5 Ocak’ta ise firmanın elektrifikasyon sürecine dair yeni açıklamalar yapılacak. Şimdi ise sözü fazla uzatmadan sizler için derlediğimiz öteki detaylara göz atalım.
Volkswagen Yeni Elektrikli Aracı ID. Aero Olabilir
Volkswagen yeni elektrikli aracı için 3 Ocak’ta tanıtım meydana getirecek. Fakat model ile ilgili hiçbir data hemen hemen verilmedi. Bu mevzuda ise doğal olarak ki tahminler mevcut. Bunlardan en güçlüsü ise tanıtılacak modelin VW ID. Aero modeli olabileceği yönünde. Aslına bakarsak Alman şirket, bu modelin konseptini Haziran ayında tanıtmıştı. Fakat 3 Ocak tarihinde modelin seri üretim halinin kamuflajlı olarak görücüye çıkartılabileceği söyleniyor. Aslına bakarsak tüm bu belirsizliklere karşın geçtiğimiz günlerde firmanın ID. 7 adını verdiği bir sedan modeli de objektiflere takılmıştı. Kim bilir 3 Ocak tarihinde karşımıza çıkacak model bu da olabilir. Fakat doğal olarak ki de şu anda beklemekten başka çaremiz bulunmuyor.

Her ne kadar beklemekten başka çaremiz olmasa da iddialara kulak verebiliriz. Buna gore iddialardan birisi olan ID. Aero modeli için tanıtımdan ilkin küçük çaplı bir hatırlatma yapmamız tamamımız için yararlı olabilir. Model, MEB platformunda üretilen bir elektrikli vasıta olarak karşımıza çıkmıştı. Modelin öteki dikkat çekici özellikleri ise haiz olduğu 77 kWh’lik lityum iyon bataryası ve 620 kilometrelik menzili idi. Ek olarak model, 0.23’lük sürtünme katsayısı ile de oldukça dikkat çekmeyi başarmıştı.
Satılık Tüm Volkswagen Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın