Volkswagen 2023 Yılı Açıklamaları

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 2023 yılı için bazı açıklamalar yapmış oldu. Firmanın Mali İşler Direktörü Arno Antlitz bu açıklamaları gerçekleştirmiş oldu. Bu bağlamda Antlitz, şu anda enflasyon ve fena ekonomik durum sebebiyle azalan talebin maalesef 2023 senesinde da devam edeceğini bildirdi. Ek olarak Antlitz, yükselen hammadde ve enerji fiyatlarının otomotiv sektörünü de etkilediğini belirtti. Volkswagen benzer biçimde şirketlerin ise verimliliğini yüksek tutması için maliyetlerini azaltması icap ettiğini bildirdi. Açıklamalar ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Volkswagen 2023 Senesinde da Büyük Bir Değişiklik Beklemiyor
Volkswagen Mali İşler Direktörü Arno Antlitz şirket adına 2023 yılı için mühim açıklamalar yapmış oldu. Antlitz, otomotiv sektörünün 2023 senesinde da büyümeye devam etmesini beklediğini deklare etti. Fakat Antlitz’e nazaran bu gelişme tek haneli olacak. Bunun için ise “ufak bir gelişme bekliyoruz.” ifadelerini kullandı. Ek olarak hepimizin bilmiş olduğu suretiyle bu yıl devam eden yarı iletken krizi ve çip maliyetlerinin artması otomobil fiyatlarının artmasına niçin olmuştu. Bu mevzuda Antlitz, VW’nin 2023’ün ilk yarısına kadar sipariş defterinde büyük doluluğa haiz bulunduğunu belirtti. Öteki taraftan ise bu yıl VAG (VW) şirketinde oluşan yazılım krizi sebebiyle birçok Audi ve Porsche modelinin lansmanı ertelenmişti. Ek olarak ise şirketi CEO’su Herbertt Diess çekilme etmiş yerine Oliver Blume geçmişti. VW’nin Cariad yazılım biriminde gerçekleşen problemler da vakaya dahil olunca birçok elektrikli modelin çıkış zamanı de ertelenmek mecburiyetinde bırakılmıştı.

Firmanın yeni CEO’su Oliver Blume ise Herbert Diess’in bazı planlarını tekrardan değerlendirmeye aldı. Buna nazaran ise bu planların revize edilip edilmeyeceğine karar verecek. Şu sebeple VW, öteki elektrikli vasıta üreticileri benzer biçimde bilhassa Çin pazarında verdiği mücadelede zorlanmakta. Bunun sebebi olarak ise mahalli üreticilerin Avrupalılara kıyasla oldukca daha ucuz ve teknolojik olması gösteriliyor. Bu bağlamda da yeni CEO planları denetim ederek bir gelişme kaydetmeyi umut ediyor.
Satılık Tüm Volkswagen Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın