Vasıta Kredisi {Nasıl} Çekilir? 2022

Sıfır kilometre ya da ikinci el otomobil alırken başvurulan krediler, bazıları için oldukca avantajlı olabiliyor. Peki, vasıta kredisi nedir, bankalar vasıta kredisini neye gore veriyor, kredi almanın şartları neler? Şimdi tüm bunların cevaplarına bir göz atalım.
Vasıta Kredisi Nedir?
Taşıt kredisi, bankaların otomobil sahibi olmak isteyen kişilere sunmuş olduğu finansal destek ürünleridir. Sıfır kilometre ve ikinci el otomobiller, tüketicinin bütçesine uygun seçeneklerle belirli bir vade ödeme seçeneğiyle sunulabilir. Bununla beraber banka faizi krediye bağlıdır. Bundan dolayı çekilen tutarı aşan miktar faizi ile bankaya geri ödenmektedir.
Vasıta Kredisini {Nasıl} Çekilir?
Yeni bir otomobil alırken yaşanmış olan en büyük endişelerden biri bütçenin yetersizliğiyle ilgilidir. Banka kredileri de çoğu zaman bu ihtiyaçtan doğar. Bugünlerde, krediyle otomobil almak, bilhassa son ÖTV zamlarıyla oldukca daha çok gündemde. Eğer siz de krediyle yeni otomobil almayı, krediyle otomobilinizi değiştirmeyi ya da ilk kez kredi çekerek otomobil sahibi olmayı planlıyorsanız, Hangikredi.com’un hazırladığı videoyu seyredebilirsiniz.
Vasıta Kredisini Nereden Çekebilirsiniz?

Banka kredisiyle otomobil alma konusunu masaya yatıran Hangikredi.com, taşıt kredisi için ihtiyaç duyulan şartları deklare etti. Kimlerin taşıt kredisi alabileceğini, avantajlı vasıta kredisi almanın ipuçları ve bankaların kredi değerlendirmeleri şeklinde mevzular hakkında bilinmesi gerekenleri masaya yatırdı.
Hangikredi.com Satış ve Pazarlama Müdürü Mustafa Oral ile meydana getirilen röportajda her şeyi deklare etti. Bankaların taşıt kredisi almak isteyenlerden beklediği belgelerin neler olduğu mevzusu detaylı olarak açıklanıyor. Mustafa Oral, ek olarak taşıt kredisi almak için ihtiyaç duyulan şartların neler bulunduğunu açıklıyor:

18 yaşını doldurmuş olmak,
SGK kaydı,
Üç aydır aynı iş yerinde çalışıyor olmak,
Kafi kredi notuna haiz olmak.

Vasıta Kredisi Çekmek için Hangi Belgeler Gereklidir?

Taşıt kredisi başvurusunda bulunabilmek için ilk olarak, kredi talebinde bulunulacak bankaya başvurmalısınız. Arkasından alınacak kredi türüne gore hazırlanan kredi müracaat formunun doldurulması gerekmektedir. Ek olarak, nüfus kağıdı, sürücü belgesi yada geçişlik aslı ve fotokopisi vasıta kredisi başvurusunda olması gerekmektedir. Ek olarak kredi başvurusunda bulunacak kişinin adına son dönem elektrik, su, telefon, organik gaz faturaları yada ikametgah belgesi gereklidir.
Bununla beraber kredi başvurusunda bulunacak kişinin emek harcama şekline gore değişim gösteren gelir belgesi ile müracaat yapılabilmektedir. Bunlar, ücretli çalışanlar, emekliler ve şirket sahipleri olarak ayrılabilir.
Ücretli çalışanlar için: 12 aya ilişik maaş bordrosu gereklidir.
Emekliler için: Emekli kartı ve emekli maaşını gösteren banka hesap cüzdanı gereklidir.
Şirket  sahipleri için: Güncel vergi levhası ve senelik gelir vergisi beyannamesi lüzumlu belgelerdir.
Vasıta Kredisi Vade Oranları Nedir?

Satmaca kıymeti 400 bin Türk Lirası ve altında olan kredilerde 48 ay,
Satmaca kıymeti 400 bin Türk Lirasının üstünde olup 800 bin Türk Lirasının üstünde olmayan kredilerde 36 ay,
Satmaca kıymeti 800 bin Türk Lirasının üstünde olup 1 milyon 200 bin Türk Lirasının üstünde olmayan kredilerde 24 ay,
Satmaca kıymeti 1 milyon 200 bin Türk Lirasının üstünde olup 2 milyon Türk Lirasının üstünde olmayan kredilerde 12 ay.

Taşıt kredisi faiz oranlarını, kredilendirme oranlarına ve kimlerin otomobil kredisi alabileceğine kadar tüm bilgileri öğrenmek için Hangikredi.com’un haberine göz gezdirebilirsiniz.
Bankalar Cazip Avantajlar Sunabiliyor
Banka kredileri, bankadan bankaya farklılık gösteriyor. Düşük faizli taşıt kredisi, en uygun taşıt kredisi yada harcama indirimi ile bankalar, cazip avantajlar sağlamış olduğu zamanlar olabiliyor. Taşıt kredisi hesaplama ise neredeyse saniyeler devam eden bir işlem hususi durumunu taşıyor. Ek olarak oldukca süratli şekilde dönüşü alınıyor. Bu avantajlarla taşıt sahibi olmak isteyenler, bu isteklerine kolaylıkla ulaşıyor. Bununla beraber bu avantajları elde eden bankalar müşterilerinin taahhüt edilen ödeme koşullarına sadık kalmasını bekliyor.
Sıfır km Otomobil Modelleri ve Tutarları

Bir cevap yazın