Vasıta Klima Bakımı {Nasıl} Yapılır?

Vasıta klima bakımı konusunu uzmanına sorduk! Vasıta Klima Bakımı {Nasıl} Yapılır? {Nasıl} bir ehemmiyet araz eder? Sürüşünü etkisinde bırakır mi? Etkilerse {nasıl} etkisinde bırakır? Tüm bu sorulara cevap almak için işinin uzmanına sorduk. Bir tek bununla kalmayıp mühim bilgileri bu yazıda toparladık ve videomuzu da alta ekledik.
Yazın klima olmadan saatlerce otomobil kullanmak ya da kışın dondurucu soğuklarda elleriniz titrerken otomobil kullanmak kim bilir ne zor olsa gerek. Bu şekilde manzaralarla karşılaşmamak için vasıta klimasının bakımını zamanında yaptırmak ve var ise bir mesele derhal çözmek gerekir.
Vasıta klima bakımı, bir motorlu taşıttaki konfor odaklı konulardan biridir. Kışın üşümemek, yazın da aşırı sıcak havada terlememek için klima bakımlarını yaptırmak gerekir. Peki, klima arızası {nasıl} anlaşılır, klima bakımı {nasıl} yapılır, vasıta kliması niçin bozulur, vasıta klima bakımını nerede yaptırılır, klima bakımları ne çoğunlukla yapılmalıdır…
Klimayı haftada 1 ortalama 10 dakika çalıştırın . Bu, kompresörün muntazam çalışmasını sağlamak için gaz basıncını koruyacaktır. Bunu yaptığınızda, en yüksek fan hızına ve en soğuk ayara getirdiğinizden güvenilir olun.
Buz çözme modunu ortalama 5 ila 10 dakika çalıştırın.  Bu, küflenmeyi önler ve aşırı nemi temizleyerek arabanızda fena kokulara niçin olabilir.
Klimanızı kışın kullanın.  Aracınızı soğutmanın yanı sıra klimanın temel işlevlerinden biri de kabindeki nemi uzaklaştırmaktır. Bilhassa görüşü iyileştirmek için ön camdaki sisi gidermeniz gerektiğinde işe yarar.
Klima sisteminizi tekrardan şarj edin. Her iki yılda bir soğutma sistemini gaz ve yağlayıcıyla yenileyin.
Vasıta Klima Bakımı, Yılda Bir Kez Yaptırın!
Vasıta klima bakımları senelik periyodik bakımlarla yapılmalıdır. Bu bakımlarda vasıta polen filtresi de denetim edilir. Çoğu zaman klima bakımı ve polen filtresi bakımı beraber yapılır.
Kışın arabanın klimasını çalıştırmak önemlidir. Klima kompresörünün gereksinim duyulmasa da belirli aralıklarla çalıştırılmalıdır. Devletimizde yazları esasen çoğu zaman klima devamlı çalışır. Peki, klima kompresörünün belirli aralıklarla emek harcaması niçin önemlidir?

Klima Kompresörü
Her yıl bakımı meydana getirilen klimanın belirli aralıkla emek harcaması kompresörün randımanlı emek harcaması için önemlidir.  Vasıta klima kompresörü, vasıta motor kompresörüne benzer. Çalışmazsa gaz sistemi çalışamaz hale gelebilir.
Vasıta Kliması Niçin Soğutmuyor?
Aracın klimasını çalıştırdığınızda eğer istenen soğutma sağlanamıyorsa bu durumun iki sebebi olabilir. Bunlardan ilki ve en sık görüleni polen filtresinin tıkalı olmasıdır. Vasıta kliması soğutmuyorsa bunun bir öteki sebebi de gazın bitmiş olmasıdır. Eksilen klima gazı serviste tamamlanabilir.
2.El Otomobil İlanları

Bir cevap yazın