Vasıta Kiralama Talepleri Artışta

2022 senesinde vasıta kiralama talepleri arttı. 2022 Ocak-Kasım periyodu vasıta kiralama verileri paylaşıldı. Buna bakılırsa 2022 yılı verileri geçen senenin aynı dönemine oranla %23 artış gösterdi. Vasıta kiralama talebinin oldukça yoğun olduğu yaz periyodu ve sonbahar periyodu olarak ayrılan Haziran-Kasım arası dönemde ise taleplerde %6’lık bir artış yaşandı. Bu zamanda en oldukça talep gören vasıta segmenti ise B1 segmenti araçlar oldu. Fakat bu araçlardan otomatik modellere olan ilgi daha yüksekti. Netice olarak otomatik B1 segmenti araçlar öteki araçlara bakılırsa %16 daha çok tercih edildi. Mevzu ile ilgili de uzmanlardan bazı açıklamalar geldi. Bu açıklamaları ve tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Vasıta Kiralama Talepleri Pandemi Öncesi Döneme Dönüş Sinyalleri Veriyor
2022 yılı Ocak-Kasım dönemine ilişik vasıta kiralama verileri paylaşıldı. Buna bakılırsa 2022 senesinde vasıta kiralama talepleri geçen seneye bakılırsa %23’lük artış gösterdi. Ek olarak Haziran-Kasım arası dönemde de gene geçen seneye bakılırsa %6’lık bir artış sağlandı. Buna bakılırsa ise vasıta kiralama sektörünün tekrardan pandemi öncesi döneme dönüş sinyalleri verdiğini söylemek mümkün. Vasıta kiralama sektöründe tek artış bu alanda da yaşanmadı. Vasıta kiralama sürelerinde de 2022 senesinde artış sağlandı. Buna bakılırsa 2021 Ocak-Kasım döneminde 5,4 gün olan averaj vasıta kiralama süresi bu yıl 6,5 gün olarak gerçekleşti. Doğrusu bu yıl vasıta kiralama sürelerinde de %46 artış yaşandı.

Mevzu ile ilgili Garenta Genel Müdürü Şafak Savcı’da bazı açıklamalarda bulunmuş oldu. Savcı ”2022’nin 11 aylık döneminde internetten ve karşı karşıya meydana getirilen kiralama sayısı %23’e yakın arttı. Gene bu senenin Haziran ve Kasım aylarını kıyasladığımızda bundan önceki senenin aynı aylarına bakılırsa yüzde 6’lık bir artış gördük. Pandemiyle beraber zor geçen iki senenin arkasından talebin artması sevinç verici. Kısa dönem vasıta kiralama sektöründe talebin en oldukça arttığı yaz sürecinin arkasından senenin son çeyreğinde güz ve kış turizmiyle beraber pandemi öncesi döneme yaklaşacağımızı düşünüyoruz” dedi.
Vasıta Kiralama Sözleşmesi {Nasıl} Yapılır?⇒

Bir cevap yazın