Uygun Fiyatlı Tesla Y Yakında Geliyor

Son zamanlarda fiyatlarına zam yapmasıyla sık sık gündeme gelen Tesla,  Model Y elektrikli SUV’nin daha ucuz bir versiyonunu piyasaya sürmeye hazırlanıyor.
Uygun Fiyatlı Tesla Y

Tesla aslına bakarsak 2021’de ABD’da daha ucuz olan Model Y’yi sunmuştu. Vasıta hala çift motorlu dört tekerlekten çekişli bir aktarma organına sahipti. Sadece yeni pil ekibi 449 km menzil sağlıyordu. CEO Elon Musk’ın kısa menzili beğenmediği için bu seçeneği konfigüratörden kaldırdı. Fakat Tesla, Avrupa ve Asya’da aracı satmaya devam etti.
Konfigüratör sitesinde, Tesla’nın bir “Standart Menzilli” yada “Kısa Menzilli” Model Y’nin başka bir donanıma haiz bulunduğunu gösteriyor. Bu yeni temel modelin Tesla’nın şirket içi 4680 pil hücrelerini de içereceğini gösteriyor.
Rekabet İçin Geliyor
Uygun fiyatlı Tesla Y, Hyundai Ioniq benzer biçimde modellere de rakip olacak benzer biçimde görünüyor. Bilhassa rekabet etmek için benzer özelliklere haiz bir Model Y gelecek benzer biçimde.
Güncel Tesla Y

Tüm yürüyen aksam Tesla Model 3 ile paylaşılıyor. Sadece şimdilik Model Y müşterileri, Çift Motorlu Dört Tekerden Çekiş aktarma organı formatına haiz en pahalı ikisi olmak suretiyle üç varyant seçeneğine haiz. Bir çok, 550 km menzil, 4.8s 0-60mph süre ve 135mph azami hız sunan ‘Uzun Menzil’ türevini seçiyor. Serinin en üstünde, ortalama 450 bg ve 640 Nm çekiş gücü ile temelde en süratli kompakt-orta boy SUV olan dinamik ‘Performans’ modeli var. Bu en iyi türev ek olarak ortalama 550 km’lik bir menzile haiz. Sadece bir tek 3,5 saniyede 100 km/saat hıza çıkıyor. Bu üst sürümde standart olarak Tesla’nın “Performans Yükseltmesi” söylediği bir durum. Alçaltılmış süspansiyon, Performans Frenleri elde eden ve en yüksek hızı 135’ten 155mph’ye çıkarıyor. Dört Tekerlekten Çekişin nihai menzili sizin için bilhassa mühim değilse, Tesla ek olarak 750 km’ye kadar sürüş menzili ile giriş seviyesi Arkadan Çekişli bir versiyon da sunuyor. Ek olarak tüm Tesla ailesinin ikinci el fiyatlarını buradan inceleyebilirsiniz.
Şimdilik En Uygun Fiyatlı Tesla: Model 3

Şuan için en ucuz model olan Tesla Model 3 batarya menzili ve 0-100km/s hızlanması şu şekilde:

Standart Range Plus: 423 km batarya menzili, 5.3 saniye 0-100km/s
Long Range: 568 km batarya menzili, 4.2 saniye 0-100km/s
Performance: 507 km batarya menzili, 3.1 saniye 0-100km/s

Trink Sat

Bir cevap yazın