Türkiye’ye Gelecek Tesla Modelinin Fiyatı Belli Oldu!

Tesla’nın 4 Nisan tarihini işaret eden toplumsal medya paylaşımı sonrası hepimiz bu zamanı merakla bekliyordu. Türkiye’ye resmi olarak giriş meydana getiren marka, dün düzenlemiş olduğu tanıtım etkinliğinde, devletimizde satışa sunmuş olacağı modelini tanıttı. Pek oldukca detayın belli olduğu bu etkinlikte beklenen fiyat sıralaması de açıklandı. Türkiye’de hangi Tesla modeli, hangi fiyat aralığında satışa sunulacak gelin detaylara beraber bakalım.
Tesla Model Y Yollarda Olacak
Elektrikli vasıta piyasasının devi Tesla’nın, devletimizde satışa sunmuş olduğu ilk model beş koltuklu Model Y oldu. Meydana getirilen açıklamaya nazaran Berlin’de üretilen Tesla Model Y araçlar Türkiye’ye getirilecek. Markanın beğenilen modeline dair ayrıntılara daha ilkin blogumuzda yer vermiştik. Tesla Model Y incelemesine buradan ulaşabilirsiniz.
Teslalar hakkında en dört gözle beklenen konulardan biri de otopilot özelliği. Sıfır satışı yapılacak Tesla modellerinde otopilot özelliği olacak mı? Üç değişik donanımla kullanıcılara sunulacak olan modelde otopilot sistemi standart olarak yer alacak. Gelişmiş otopilot hususi durumunun ise opsiyonel olacağı ve ilerleyen günlerde donanım sıralamasında yer alacağı bildirildi. Opsiyon sıralamasında yer alacak bir öteki özellik de Smart Summon teknolojisi olacak.
Tesla Model Y Satış Tutarları
4 Nisan itibariyle çevrim içi olarak sipariş verilebilen Teslalar için ön sipariş bedeli 10.000 TL. Kurasız olarak satılacak modellerin ilk teslimatı ise Mayıs ayında yapılacak. Elektrikli araçlarını Türkiye’de satışa sunan Tesla, araçların şarj edilebilmesi için hususi supercharger istasyonları da kuruyor. İstasyonlarda Tesla araçlar kW başına 7.30 TL, Tesla olmayan araçlar ise kW başına 8.60 TL‘den şarj edilebilecek.

455 km menzile haiz arakadan itişli Model Y‘nin anahtar teslim fiyatı 1 milyon 548 bin 732 TL,
533 km menzile haiz çift motorlu dört çeker Model Y Long Range‘in anahtar teslim fiyatı 1 milyon 619 bin 532 TL,
514 km menzile haiz çift motorlu dört çeker Model Y Performance‘ın ise anahtar teslim fiyatı 1 milyon 778 bin 832 TL olarak açıklandı.

Bir cevap yazın