Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili Ödülü’nün İlk Sahibi SKYWELL ET5 Oldu!

 Elektrikli SUV SKYWELL ET5, 2022 Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili Seçildi!
50. yılını kutlayan Ulubaşlar Grubu şirketlerinden Yüce Motor’un Türkiye dağıtıcısı olduğu elektrikli otomobil üreticisi SKYWELL, ET5 modeli ile 2022 Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili seçildi. Devletimizde ilk kez bu yıl meydana gelen ödül töreninde, halkın oylarıyla birinci seçilen SKYWELL ET5, gösterilen yoğun ilgiyi ödülle taçlandırmış oldu. SKYWELL CEO’su Mahmut Ulubaş alınan ödülle ilgili yapmış olduğu açıklamada, “SKYWELL olarak Türkiye’de gördüğümüz yoğun ilgi ve memnuniyetten mutluyuz. 2022 Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili ödülünü ilk kazanan marka olduk. SKYWELL ET5; kuvvetli tasarımı, performanslı batarya teknolojisi, 520 km’ye çıkabilen menzili, yarı otonom sürüş ve akıllı özellikleriyle Avrupa ve Türkiye elektrikli otomobil pazarının mühim bir oyuncusu olmayı kısa sürede başardı. Bu ödül de hedeflerimize ulaşmada bizlere extra motivasyon oldu. SKYWELL ET5’e oy veren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi.

Türkiye’de ilk kez 2019 senesinde TEHAD tarafınca düzenlenen Elektrikli ve Hibrit Sürüş Haftası’nın üçüncüsü, 10-11 Eylül 2022 tarihleri içinde, İstanbul’da gerçekleştirildi. Bu yıl meydana gelen etkinlikte ilk kere Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili de halktan gelen oylarla kamuoyuna açıklandı. Bu prestijli ödülün sahibi Yüce Motor’un elektrikli vasıta markası SKYWELL’in ET5 modeli oldu.

Devletimizde ilk kez bu yıl meydana gelen ödül töreninde, halkın oylarıyla birinci seçilen SKYWELL ET5, gösterilen yoğun ilgiyi ödülle taçlandırmış oldu. SKYWELL CEO’su Mahmut Ulubaş alınan ödülle ilgili yapmış olduğu açıklamada, “SKYWELL olarak Türkiye’de gördüğümüz yoğun ilgi ve memnuniyetten mutluyuz. 2022 Türkiye’de Senenin Elektrikli Otomobili ödülünü ilk kazanan marka olduk. SKYWELL ET5; kuvvetli tasarımı, performanslı batarya teknolojisi, 520 km’ye çıkabilen menzili, yarı otonom sürüş ve akıllı özellikleriyle Avrupa ve Türkiye elektrikli otomobil pazarının mühim bir oyuncusu olmayı kısa sürede başardı. Bu ödül de hedeflerimize ulaşmada bizlere extra motivasyon oldu. SKYWELL ET5’e oy veren tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz” dedi. Yüce Motor, hemen hemen birinci yılını doldurmadan 4.500 adetin üstünde bir sipariş alarak mühim bir başarıya imza attı. Alınan siparişlerin teslimatlarını da gerçekleştirmeye süregelen markada hedef yıl sonuna kadar talebin tamamını karşılayabilmek.
SKYWELL’in ilk stratejik SUV modeli: ET5

SKYWELL’in bilhassa son 10 yılda elde etmiş olduğu yeni nesil enerjili araçlar alanındaki tecrübesi sonucunda üretilen ET5; kuvvetli görünümü, akıllı bağlantı sistemleri, NEDC verilerine gore 520 km’ye kadar çıkabilen menzili, otomatik sürüş destek sistemleri ve üstün performansıyla yeni nesil otomobil terimini eksiksiz sunuyor. Çağıl ve kuvvetli tasarımını, yenilikçi lazer farları ve bagaj kapağını tamamen kaplayan “SKYWELL” yazılı fren ışıklarıyla perçinleyen ET5, bununla birlikte boyutlarıyla geniş bir iç hacim de sunuyor. ET5; 4698 mm uzunluğu, 1908 mm genişliği, 1696 mm yüksekliği ve 2.800 mm’lik aks mesafesi ile sınıfında öne çıkarak ferah bir yaşama alanı sunuyor. 467 litrelik bagaj hacmi, koltuklar yatırıldığında 1141 litreye kadar çıkartılabiliyor. SKYWELL ET5, sunmuş olduğu 150 kW güç ile 0’dan 100 km/s hıza 7.9 saniyede ulaşabiliyor.
Sıfır KM Skywell ET5 Modelleri

Bir cevap yazın