Türkiye Ralli Şampiyonası Birincisi Belli Oldu!

Castrol Ford Team Türkiye, Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonasında birinciliğini kutluyor. Coşku dolu şampiyonanın son ayağı olan 42. İstanbul Rallisinde galip gelen ekip Castrol Ford Team Türkiye oldu. 2 gün devam eden şampiyona 470 kilometrelik parkurda yarışmalar sonunda derslik ve gurup liderleri belli oldu. Ek olarak Castrol Ford Team Türkiye pilotu Efehan Yazıcı, Genç Pilotlar Şampiyonu oldu.
Castrol Ford Team Türkiye
Ford’un değişiyle Castrol Ford Team Türkiye; “Türkiye’nin en köklü motor sporları ekibi olarak en başarı göstermiş Türk pilotlarına ev sahipliği icra eden takımımız, yurt içinde ve yurt haricinde sayısız başarılara imza attı. Her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyen takımımız, kazanmaya devam ediyor”.

Shell Helix 2022 Türkiye Ralli Şampiyonasında bu yılda birinciliği getirerek 16. kez Markalar ve Takımlar şampiyonu oldu.

Şampiyonlar

Efehan Yazıcı ve co-Pilotu Kutay Ertuğrul, 2022 Genç Pilotlar Şampiyonu oldu. Ali Türkkan ile coşku dolu mücadelelerinin sonucunda Efehan Yazıcı galip geldi. Ek olarak “2020 sezonu pandemi sebebiyle yapılamayınca o sürem Espor’a yönelen Efehan birçok dereceye imza atmış 2021 yılı TOSFED’in düzenlemiş olduğu Red Bull Ralli Kupası ve MediaMarkt Dijital Rallikros Kupalarında İKİNCİ olarak ödüller kazanmıştır”.

Son olarak İstanbul Rallisi Genel Klasmanda Ali Türkkan ve Burak Erdener birinciliği alarak başarı elde etti. Ali Türkkan’ın başka başarıları da bulunuyor. Mesela; “2021 senesinde Ford Fiesta Rally4 ile Castrol Ford Team Türkiye adına Avrupa Ralli Kupası ve Balkan Ralli Kupası’nda Gençler ve İki Çeker Şampiyonluğunu Türkiye’ye kazandırdı”.​ Arkasından genel klasmanda ikinciliği ise; Umut Can Özdemir ve Batuhan Memişyazıcı’ya aittir. Genel klasmanda ilk beş sırada dört Ford aracı bulunuyor.

Castrol Ford Team başarılara imza atmaya devam ediyor. İki şampiyonluk daha elde ediyor;

Burak Başlık-Bahadır Özcan: 2022 Türkiye Ralli 2 Çeker
Serhan Türkkan-Koray Akgün: 2022 Türkiye Ralli 3 Derslik birinciliği

Fiesta Ralli Cup
İstanbul Rallisi öncesi (Fiesta Ralli Cup’ın son ayağı) liderlikteki ilk üç pilotun puan farkı 1,5’ti.

Serhan Türkkan-Koray Akgün: Şampiyon
Efe Ünver-Bahadır Gücenmez: İkinci
Burak Başlık-Bahadır Özcan: Üçüncü

Çetin Kaya ve Tolga Tezeken ise Fiesta Rally Cup R1/ST sınıfında birincilik başarısı elde etti.
Castrol Ford Team Türkiye Şampiyon

Bir cevap yazın