Haberler

Toyota’nın Hibrit SUV’u Urban Cruiser Hyryder Tanıtıldı!

Toyota Urban Cruiser Hyryder SUV modelini tanıttı. Bununla beraber model hibrit motora haiz. Suzuki ve Toyota iş birliği ile meydana gelen otomobil Hindistan’da üretilecek. Ek olarak değişik pazarlarda da satışı gerçekleşecek.
Toyota & Suzuki İş Birliği 
Japon otomotiv devi Toyota, yeni modeli Toyota Urban Cruiser Hyryder’i Hindistan’da tanıttı. Elektrikli SUV hem hafifçe hibrit hem de tam hibrit şekilde sunuluyor. Bununla beraber Suzuki ve Toyota iş birliği ile meydana gelen otomobil Hindistan’da üretime başlamış olacak. Yoldam açısından tamamen yeni olan SUV, Suzuki-esque şekillerini ve orantılarını mevcut Toyota SUV serisinden esin almaktadır. Urban Cruiser ile aynı adı paylaşmaktadır. Sadece Hyundai Creta ve Skoda Kushaq ile rekabet etmek için tasarlanmış daha büyük bir modeldir.
Toyota Urban Cruiser Hyryder Tasarımı
Aracın dış tasarımına baktığımız vakit oldukça büyük bir model bulunduğunu görüyoruz. Toyota Urban Cruiser Hyryder, 4365 mm uzunluğunda, 1795 mm genişliğinde ve 1635 mm yüksekliğindedir. Bununla beraber 2600 mm dingil mesafesi vardır. Aracın ön kısmına baktığımızda ikiye bölünmüş ve krom detaylı farlar dikkat çekiyor. Ek olarak ‘Kristal Akrilik Izgara’ ile şık bir görünüm sağlıyor. Aracın arka bölümünde krom şeritler ile birbirine bağlanmış ince LED stop lambaları dikkatleri üstüne çekiyor. Bununla beraber sinyal ve geri vites lambaları tampona dikey olarak yerleştirilmiş. Bu da daha güzel bir görünüm sağlıyor.
Toyota Urban Cruiser Hyryder’in iç tasarıma baktığımız vakit iki renkli görünüm bizi karşılıyor. Kahverengi dokunuşların deri koltuk ile bir tüm haline gelmesi oldukça şık gözüküyor. Ek olarak 7 inç dijital gösterge paneli ve 9 inç multimedya ekranı bulunmaktadır. Bununla beraber akıllı telefon ya da akıllı saat ile aracınıza bağlantı sağlayabiliyorsunuz. Bu sayede uzaktan denetim özellikleri bulunmaktadır. Güvenlik açısından baktığımızda ise araçta 6 tane hava yastığı yer verilmiştir. Ek olarak model üst düzey dikkat çekici donanımlara haizdir. Bu donanımları şu şekilde listeleyebiliriz.

360 derecelik kamera,
Ortam aydınlatması,
Kablosuz şarj pedi,
Baş üstü ekran,
Havalandırmalı koltuklar,
Arka AC havalandırma kanalları,
Panoramik açılır tavan,
Arka USB şarj bağlantıları.

Toyota Urban Cruiser Hyryder Teknik Özellikleri
Araçta iki değişik hibrit motor seçeneği karşımıza çıkıyor. Giriş seviyesi, Suzuki’nin 1.5 litrelik K serisi benzinli motor, yarı hibrit 12V entegre marş jeneratörü (ISG) ile geliyor. Ek olarak 6Ah lityum iyon bataryadan oluşan “Neo Drive” ünitesiyle donatılarak geliyor. Ek olarak sistem, 101 hp güç ve 135 Nm tork üretiyor. Böylece gücü 5 ileri manuel yada 6 ileri otomatik şanzıman ile ön tekerleklere gönderiyor. İkincisi, Toyota’nın kendi tam hibrit güç aktarma sistemidir. Sistemde Toyota’nın 1.5 litrelik benzinli motoru ve daha kuvvetli bir elektrikli motoru bulunmaktadır. Bununla beraber ISG ve daha büyük bir bataryadan oluşmaktadır. Ek olarak sistem 114 hp güç ve 141 Nm tork üretiyor. Toyota, Urban Cruiser Hyryder’ın önden çekişli sistemle sınıfının en verimli modeli bulunduğunu iddia etmektedir.
Hindistan’da üretilecek ve öteki pazarlara da satışı gerçekleşecek olan model için hemen hemen fiyat bilgisi açıklanmadı.
Sıfır km Toyota Fiyat Sıralaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün