Toyota’dan yeni bir Supersport: Supra GT4 EVO

Doğu Asya’nın şüphesiz en başarı göstermiş ve en oldukça satan otomobil markası Toyota’dır. Geçtiğimiz çeyrek asırdan beri otomotiv hayatına yön vermeye devam etmektedir. Toyota markasının bu denli meşhur olmasının 2000’lerde spor otomobil hayatına katmış olduğu Toyota Supra modelinin büyük tesiri olmuştur. Şimdi de bayrağı 2023 Toyota Supra GT4 EVO alacak benzer biçimde duruyor.
Geçtiğimiz yıl Toyota Supra modelinde en mühim eksiklik olan manuel şanzımanı ilave ettikten sonra iyiden iyiye yarış odaklı güncelleştirmelere devam etti. Birkaç yıl ilkin üretilen Supra GT4 modeli, iyileştirme sürecinden sonrasında artık nihayet yarışlarda boy gösterebilecek. 2020 yılından bu yana neredeyse katılmış olduğu her yarışta bir ödül kazanmayı başardı.
2023 Toyota Supra GT4 EVO Modelindeki Değişimler
Toyota otomotiv şirketi, kullananların geri dönüşlerine nazaran bu araçta bir takım iyileştirme yapmış oldu. Bilhassa yeni modelde fren sisteminde ve yol tutuş kabiliyetinde mühim geliştirmeler yapılmış oldu. Motor bloğunda ise 3.0 litrelik hacme ek olarak, soğutma sisteminde geliştirmeler yapılmış oldu. Böylece aracın beygir gücünde ve torkunda gözle görülür değişiklik oldu.
GT4 EVO Tasarım

2023 model Toyota Supra GT4 EVO’nun bundan önceki modele nazaran pek fazla değişik tasarım detayı bulunmuyor. Yalnızca yeni çıkacak olan modelde tek çıkışlı egzoz tercih edildiğini görüyoruz. Ek olarak yarış odaklı olduğundan spoiler ve keskin hatlar da dikkat çekiyor.
2023 Toyota Supra GT4 EVO Ne Vakit Satışa Çıkacak? Fiyatı Ne Olacak?

2023 Toyota Supra GT4 EVO modelin ilk kez Ocak ayındaki IMSA Michelin Pilot Challenge, Daytona yarışlarında göreceğiz. An itibariyle Toyota yeni modelini ön siparişe açtı. Ortalama olarak fiyatı 186.000 Euro olacak.
İsteğe bağlı olarak geri görüş kamerası, lastik tazyik sensörü, süspansiyon sensörü benzer biçimde hususi donanımlar da satın alınabiliyor. Bu benzer biçimde hususi sensörler ve kameralar yarış ve düzgüsel kullanım esnasında artı sağlıyor.
Yeni Toyota hakkaten coşku verici bir vasıta olacağa benziyor. Siz bu vasıta   hakkında ne düşünüyorsunuz?
Sıfır Kilometre Toyota İlanları
 

Bir cevap yazın