Toyota Yaris Cross 2022 Türkiye’de! İşte Detaylar;

Toyota Yaris Cross 2022 Türkiye’de satışa çıktı. Yaris’in crossover modeli olan Yaris Cross kent otomobili olarak tanınıyor. Sadece fiyat itibariyle öteki kent otomobillerini arkasında bırakıyor. Japon otomobil üreticisinin minik kent otomobilini SUV modele dönüştürme isteği sonucunda ortaya çıkan bu model, yeni bir lansman ile artık Türkiye pazarındaki yerini aldı.
Toyota Yaris Cross 2022 Dış Tasarımı

Yeni modelin orijinal Yaris’e gore daha büyük ve daha yüksek bulunduğunu söylemek mümkün. Sadece bu yeni B sınıfı SUV modelin tasarımında yenilikler de mevcut. İlk olarak göze çarpan farların değişikliği olurken arka kısmının neredeyse tamamen değiştiğini söylemek mümkün. Öyleki ki SUV modelin arka tarafına bakıldığında başka bir modelmiş izlenimi yaratıyor.
Toyota Yaris Cross 2022 İç Mekan Tasarımı

Bu yeni SUV modelin iç mekanı orijinal Yaris ile neredeyse aynı tasarıma haiz. Sadece tıpkı dış tasarımda olduğu benzer biçimde iç mekanda da her şeyin birazcık daha büyük bulunduğunu söylemek mümkün. Bundan dolayı Yaris Cross’un, Yaris’e gore daha geniş bir iç hacmine haiz bulunduğunu söyleyebiliriz. Sadece teknolojik donanım ve renk tercihleri bakımından neredeyse aynılar.
Teknik Özellikler

Toyota Türkiye’nin açıklamış olduğu verilere gore Yaris Cross Türkiye’de 1.5 litrelik benzinl yada hibrit motor seçeneği ile yer alacak. Benzinli motor 125 beygir gücünde ve 153 Nm tork üretiyor. Ek olarak hibrit versiyondaki benzinli motor da 116 beygir gücünde ve 120 Nm tork üretiyor. Bununla beraber, yakıt tüketimi tasarrufunda iddialı olan Yaris Cross’un hibrit versiyonları 100 km’de 4,6 ile 4,8 litre içinde yakıt tüketiyor. Benzinli versiyonu ise 100 km’de 6 litre yakıt tüketiyor.
Toyota Yaris Cross 2022 Türkiye Fiyatı

Son olarak Toyota Yaris Cross 2022’nin Türkiye’ye ilk etapta 1000 tane geleceğini söylemek gerek. Ek olarak bu yeni modelin hibrit versiyonunu sipariş edenler de sadece Eylül ayında araçlarına kavuşabilecekler. Türkiye pazarında SUV modellerin popüler olduğu bu zamanlarda gelen bu yeni modelin büyük bir ilgiyle karşılaşacağına da kuşku yok. Bu merakla beklenen aracın fiyatı sırasıyla şu şekilde:

Benzinli Versiyonlar
Fiyat

Dream
702.600 TL

Dream X-Pack
717.600 TL

Flame X-Pack
743.900 TL

Passion X-Pack           
829.300 TL

Hibrit Versiyonlar
Fiyat

Dream
667.800 TL

Dream X-Pack
682.800 TL

Flame X-Pack
712.100 TL

 
2. El Toyota Yaris Modelleri

Bir cevap yazın