Toyota GR86 ve Subaru BRZ’nin 10. Yıllarına Hususi Üretim

Toyota GR86 ve Subaru BRZ’nin 10. yıllarına hususi üretim yapılmış oldu. Seneler ilkin Toyota ve Subaru, beraber bir spor otomobil geliştirmek için el ele verdiler. Sonuçta orijinal Toyobaru ikizleri, doğrusu GR86 ve BRZ ortaya çıktı . Her iki model de ilk olarak 2011 Tokyo Motor Show’da sunuldu ve üretim kısa bir süre sonrasında 2012’de Subaru’nun Gunma montaj fabrikasında başladı. Bu yıl her iki şirket de GR86 ve BRZ ikizlerinin 10. yıl dönümünü “10th Anniversary Limited” adlı hususi bir varyantla kutluyor. Her iki şirkette JDM-spec 10th Anniversary Limited modelleri için 30 Eylül’e kadar ön sipariş almaya devam edecekler.
Toyota GR86 ve Subaru BRZ Hususi Üretim Modelleri
BRZ 10th Anniversary Limited, mevcut en üst düzey S sınıfı temel almakta. Ek olarak aracı hususi kılmak için birkaç hususi dokunuş yapılmış. Dış bölümde, 18 inçlik alüminyum jantlar mat siyah bir kaplamaya haiz, arka “BRZ” amblemi ve kapı aynası kapakları siyaha boyanmış ve arka cama bir hatıra çıkartması yerleştirilmiş. İçeride, kapı kartlarına işlenmiş “10. Yıldönümü” yazısının yanı sıra koltuklar için mavi dikişler bulacaksınız. Ek olarak model, o zamanlar orijinal BRZ’nin popüler rengi olan Mavi İnci dış kaplamasıyla karşımıza çıkmakta.

GR86 10th Anniversary Limited’e erişince, model en üst düzey RZ sınıfını temel almakta. Ek olarak orijinal GR86’ya merhaba olsun diye Alev Turuncusu bir dış cepheye haiz. Ek olarak model, arka cam çıkartması, uyumlu iç dikişler ve vurgular şeklinde hususi estetikleri ile karşımıza çıkmakta.

Modellerin Motorlarında Bir Değişim Yok
Her iki model için de kaput altında bir değişim yok. Bundan dolayı hala 232 hp ve 250 Nm tork üreten, 2,4 litrelik organik emişli dört silindir motora sahipler. Ek olarak güç, altı ileri manuel yada otomatik şanzıman seçeneği ile tekerleklere iletilmekte.
Sınırı olan Üretime Hususi Fiyatlar
Modellerin 30 Eylül’e kadar ön sipariş almaya devam edeceklerini söylemiştik. Fakat modeller sınırı olan üretim olacak. Subaru açıkça BRZ versiyonunun bir tek 200 tane üretileceğini belirtti. Toyota, GR86 versiyonunun ise bir tek “sınırı olan bir süre” için mevcut olacağı söylenmekte. Bu açıdan sınırı olan üretimler fiyatlandırmayı etkiliyor.  GR86’nın satış fiyatı ortalama 25.400 dolar olarak açıklandı. Sadece otomatik vitesle tercih ederseniz fiyat  ortalama 26.600 dolar. Subaru BRZ ise manuel vitesli şanzımanda satış fiyatı ortalama 24.800 dolar. Otomatik vitesli model için ise fiyat ortalama 26.000 dolar olarak açıklandı.
Satılık Tüm Toyota Modellerine Göz Atın⇒
Satılım Tüm Subaru Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın