Toyota bz Compakt SUV Los Angeles’ta Tanıtıldı!

Japon otomobil devi Toyota, geçtiğimiz yıllarda tam elektrikli modellerini temsil eden bZ ürün gamını duyurmuştu. Marka, Dünyanın en popüler otomobil ekinliklerinden kabul edilen Los Angeles Otomobil Fuarında yeni konsept modelini tanıttı. bZ ürün ailesine ilişkin yeni modelin adı, Toyota bZ Compact SUV.
Toyota bz Compakt SUV
bZ Compact SUV modelinde ilk bakışta dikkat çeken yuvarlak tavan tasarımı. Bununla beraber kendine özgü bir tasarımı olan model şişkin çamurlukları ve ince farla stop lambasına haiz. Otomobilin arka kısmında da ön tarafındaki karakteristik görünüm devam ettirilmiş.

İç Tasarım
bZ Compact SUV’un iç tasarımında ise abartısız bir tasarım ile karşılaşıyoruz. Evet abartısız sadece oldukça da şık. Karakteristik bir crossover olan modelin iç mekânında da oldukça kaliteli malzemeler kullanılmış. Üstelik bZ Compact SUV’un koltukları nebat bazlı ve geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmış.
Öteki modellerden değişik olarak Toyota bZ Compact SUV’da, biri direksiyon ile gösterge ekranı içinde diğeri ise vites bölümünde olmak suretiyle Yui adlı bir sesli asistan bulunuyor. Bu sesli asistan hem sürücü hem de yolcuların sesini dinliyor. Böylece onlara gore aksiyon alıyor.

Toyota bz Compakt SUV iç mekânda öne çıkan öteki detaylar:

Sekizgen şeklinde direksiyon,
Sesli komutlara cevap veren multimedya sistemi,
Kaydırmalı tuş şeklinde vites modeli

Toyota bZ Compact SUV daha şimdiden bile seri üretime hazır şeklinde görünüyor. İlerleyen dönemlerde minik dokunuşlar ile piyasaya sürülebilir.
Uzun bir süredir sıfır emisyonlu araçlar mevzusunda mühim adımlar atan Toyota, bu konsept otomobili ile 2050 senesinde küresel olarak karbon etkisiz olma hedefine yavaş yavaş yaklaşıyor.
Sıfır Km Toyota

Bir cevap yazın