Toyota Boshoku: İnanılmaz Tasarımlar

Geçtiğimiz günlerde CES’te tanıtımı gerçekleşen Toyota Boshoku MX221 ve Moox konsepti geleceğe dair ip uçları veriyor.
CES’te birçok otomobil tanıtım savaşına girmişti. Peugeot Inception ve BMW i Vision Dee dikkatleri oldukça üstüne çekmişti. Toyota Group’un bir üyesi olan şirket ise geleceğin iç mekanına bir bakış elde eden iki Hizmet Olarak Mobilite (MaaS) konsepti sergiledi. 
MX221 Konsepti

Toyota Boshoku ilk konsepti MX221 olarak biliniyor. Bununla beraber düzey 4 otonom sürüş sistemine haiz bir vasıta olarak tasarım ediliyor. Konsept, “çeşitlilik” fikrini benimsemekte. Ek olarak tekrardan yapılandırılabilir bir iç mekana haiz.
İlk konfigürasyon MX Pass olarak biliniyor. Ek olarak geleneksel iki sıra konfigürasyonunda dört koltuğa haiz. MX Plus konfigürasyonunda da iki sıra koltuk bulunmakta. Sadece bunlar karşı karşıya. MX Access, modeli engelli sandalyesi ile donatılmış. Sadece MX Prime kabin elektrikli yatırma, bacak desteği ve dijital klavyeli açılabilir masa özelliklerine haiz. Şu demek oluyor ki yüksek teknolojili koltukla donatılabildiği için lükse odaklanıyor. Dört konfigürasyonun hepsinde, gereksinim duyulmadığında katlanan koltuk bulunmakta.

Konsept vasıta çağırma için tasarlandığından, koltuk döşemesi kolayca değiştirilebilir. Ek olarak halı da o şekilde. Konsept ek olarak bir UV-C dezenfektanı, kabin içi seyretme sistemi ve katlanır eğlence sistemine haiz. Öteki öne çıkan özellikler içinde aydınlatmalı kapı panelleri görüyoruz. Bununla beraber vasıta ve yolcu bilgilerini gösteren minik bir bilgi-eğlence sistemi yer ediniyor.

Dış kısım, kıyaslandığında nispeten daha mütevazi. Sadece elektrikli kayar kapıların yanı sıra kapalı tekerleklere haiz. Bunlara, yan camlar için dijital vizyonun yanı sıra “Vasıta Duruyorsa Dikkat” benzer biçimde mesajlar görüntüleyerek yoldaki öteki kullanıcılarla kontakt kuran bir arka LED paneli birlikte rol alıyor.
Moox Konsepti

Moox konsepti otonom bir Düzey 5 vasıta olarak karşımıza çıktı. Marka, konsepti iş, yiyecek ve eğlenceye kadar çeşitli uygulamalara uyacak şekilde tasarladı.

Yüksek Teknoloji
Wellness Edition, bitkinlik ve stres seviyenizi belirlemek için koltuklardaki ve kolçaklardaki sensörleri kullanıyor. Stresliyseniz, Moox ekranlarında bir ormanın videolarını göstererek sizi sakinleştirmeye çalışıyor. Bu gerçekleştiğinde, ışıklar ve ses sistemi orman hissini öykünmek edecek şekilde değişirken “rahatlatıcı bir aroma” ortaya çıkıyor. Bunaltan hissederseniz eğer, hareket tanıma teknolojisi yardımıyla yolcular ellerini ve kollarını kontrolör olarak kullanarak oyun oynayabiliyor. Enfes teknolojisi bizi hakkaten fanatik bıraktı:)

Toyota Fiyat Sıralaması

Bir cevap yazın