Haberler

Toyota, 1000 Yaris Cross Satmayı Planlıyor

Toyota, yıl sonuna kadar 1000 Yaris Cross satmayı planlıyor.
2020 senesinde SUV model Yaris Cross tanıtılmıştı. Fazlaca beğenilen model, 2022 senesinde ‘Dünyada Senenin Kent Otomobili’ seçildi. Şimdi ise sevilen model Türkiye’de.
Hedef 1000 Tane Yaris Cross
Toyota’nın Türkiye CEO’su Ali Haydar Bozkurt bu mevzuyla ilgili açıklamalar yapmış oldu.
‘2022’nin ortasında satışa sunduğumuz Yaris Cross için şimdiden fazlaca fazla talep bulunduğunu söyleyebiliriz. Yıl sonuna kadar alabildiğimiz tane 1.000 olduğundan hedefimiz bu şekilde olacak.’ dedi.
Yaris Cross, Toyota markasının SUV tasarımı ile tasarlandı. Günlük hayata rahat bir halde uyum sağlayabilen model, tam bir yol arkadaşı. Bununla birlikte Türkiye’ye gelen Yaris Cross, gelecek günlerde iddialı bir model olarak karşımıza çıkacak. Bozkurt’un bu mevzu ile ilgili açıklaması şu şekilde; ‘Kendini kanıtlamış Toyota SUV ailesinin en yeni üyesi Yaris Cross’un kısa zamanda büyük bir fanatik kitlesine haiz olacağını düşünüyorum.’
Yaris Cross’un dikkat çekici ve kompakt tasarımı ek olarak konforlu ve geniş bir yaşam alanı da sunmaktadır. Ali Haydar Bozkurt, ‘Tavan yüksekliği, diz mesafesi, sürüş konforu ve donanımlarıyla B segmenti bir araçta kolay bulamayacağınız standartları sunuyor. Günümüzde segmentlere yönelik kalıplar SUV dominasyonuyla kırılmaya başladı. Toyota’nın yeni SUV stratejisi kapsamında Cross ürün ailesinin ilk ürünü Yaris Cross ile SUV ürün gamı daha da güçleniyor.’ açıklamasını yapmış oldu.
Hibrit Modellere Talep Artıyor!
Son zamanlarda hem yakıt tutarları hem de çevre bilincinin artmasından kaynaklı hibrit modeller de rövanşta. Bununla birlikte hibrit versiyonu da olan Yaris Cross için Bozkurt şu sözleri söylemiş oldu.
‘Son 3-4 ayda daha ilkin asla olmadığı kadar hibrit vasıta soran oldu. Şu anda fazlaca ciddi oranda tüm modeller için hepimiz hibrit soruyor. Hibrit talebi artıyor. Şundan dolayı birçok pozitif yanlarının yanında mühim seviyede bir yakıt tasarrufu sağlıyor. Hibritlere talebin arttığı bu zamanda, Yaris Cross modelinde de satış hedefimiz ortalama yüzde 50 hibrit, yüzde 50 benzinli model satmak olacak.‘
Toyota Yaris Cross Fiyatı

1.5 Hybrid, Hibrit, 116 HP
Yakıt Tüketimi
Vites Tipi
Fiyat

Dream
4.6 Lt/100 Km
Otomatik
702.600 TL

Dream X-Pack
4.6 Lt/100 Km
Otomatik
717.600 TL

Flame X-Pack
4.6 Lt/100 Km
Otomatik
743.900 TL

Passion X-Pack
4.6 Lt/100 Km
Otomatik
829.300 TL

1.5, Benzin, 125 HP
Yakıt Tüketimi
Vites Tipi
Fiyat

Dream
6 Lt/100 Km
Otomatik
667.800 TL

Dream X-Pack
6 Lt/100 Km
Otomatik
682.800 TL

Flame X-Pack
6 Lt/100 Km
Otomatik
712.100 TL

 
Sıfır km Toyota Fiyat Sıralaması

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün