Torpido göğüs çatlak tamiri iyi mi yapılır ?

Kasım 14, 2021 by Yorum yapılmamış

Günümüzde birçok eski otomobilde kırık torpido ve göğüs çatlakları mevcuttur. Vasıta yaşlarından dolayı bu tür çatlamalar ve kırılmalar düzgüsel kabul edilebilmektedir. Bu benzer biçimde durumlarda göğüs tamiri yapılmakta ve uzun seneler sorunsuz olarak kullanılmaktadır. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan tek kaide ise göğüs tamiri esnasında kaliteli araç-gereç kullanmak ve titiz bir halde işçilik yapılmasıdır.Otomobil göğüs çatlakları tamiri iyi mi yapılır?Her otomobilde çatlak göğüs ve torpido tamiri yapılabilmektedir. Çatlak bir göğüs tamiri yaparken dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan kurallar yer alır. Ilk olarak aracın üstünde bulunan göğüs titizlik ile ayrılmalıdır. Sonrasında geniş bir alanda onarım işlemine başlanmalıdır.Vosvos göğüs tamiri işlemi. Göğüs söküldü ve işlemlere başlanıldı.
Videoda bulunan göğüsün eski hali derhal üstte paylaşılmıştır. Bu video Vosvos göğüs torpido tamiri ve kaplama işlemi yapılmıştır. Buyurun izleyelim;Göğüs tamiri ederken ilk olarak topyekün zımpara atılmalı ve yüzeyin kalıntılardan ayrılması gerekmektedir. Sonrasında çatlak ve kırık bölgeler plastik dolgu macunu ile doldurulmalıdır. Burada dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan bir nokta ise çelik macun kullanılmaması olacaktır. Plastik dolgu macunları esnek malzemelerdir ve buda vasıta için uyumlu bulunduğunun bir göstergesidir. NOT: Plastik macunu uygulandıktan sonrasında 12 saat kadar beklenmelidir.
Plastik dolgu macunu kuruduktan sonrasında zımpara çekilmelidir. Zımpara susuz olarak çekilmeli ve pürüz kalmayana kadar devam edilmelidir. Zımpara işlemi burada en mühim noktalardan birisidir. Zımpara iyi çekilen bir göğüs tam anlamıyla düz durur ve orijinal bir görüntü sunar.Zımpara işleminden sonrasında aracın göğsü hafifçe nemli bir bez ile temizlenmeli ve tozlardan iyice arındırılmalıdır. Sonrasında ise astar uygulamasına başlanılmalıdır. Astar boyasını göğüs için uyumlu esnek boyalardan seçmek gerekmektedir. Astar boyasını uyguladıktan sonrasında tam anlamıyla kuruması için 6- 12 saat arası beklemek gerekmektedir.Sıra geldi boyanma işlemine. Göğüs tamiri sonrasında boyama için araç-gereç seçimi oldukça önemlidir. Hususi karışım ısıya dayanıklı boyalar ile göğüs boyanmasına başlanır. İleride problem yaşamamak adına astar ve boya seçimleri oldukça önemlidir. Bayağı vasıta boyaları ile boyanan göğüsler kısa sürede yeniden deformasyona uğramış olabilmektedir.Göğüs ve torpido tamirinde dikkat edilmesi gerekenlerÖzellikle kronik torpido ve göğüs çatlağı olan birçok araçta onarım işi yapılırken hususi uygulamalar yapılması gerekir. Bunun sebebi ise bayağı bir tamirat işlemi yapılırsa kısa süre sonrasında yeniden kırılacak olmasıdır. Günümüzde marka olarak Hyundai Accent yumurta kasa göğüs tamiri ve Tofaş göğüs tamiri işlerine sık sık denk gelinmektedir. Kronik problemler olabilmekte ve bu araçlarda hususi uygulamalar yapılması gerekmektedir. Torpido çatlak tamiri işleri de aynı şekilde yapılmalıdır. Torpido sökülmeli ve rahat bir ortamda işlemler tekrarlanmalıdır.Göğüs kaplama işlemlerinde seçilecek derinin cinsel ve kalitesi oldukça önemlidir. Araca uyum sağlaması ve hoş bir görünüm kazanması oldukça önemlidir. Derinin yapıştırılması için hususi yapıştırıcılar vardır. En kilit nokta burasıdır. İyi yapışmayan yapışkanlar kısa sürede kabarcık oluşturmaktadır. Bundan dolayı ısıya dayanıklı yapıştırıcılar ve deriler kullanılarak göğüs kaplama işlemi yapılmalıdır.Göğüs tamiri ve kaplama tutarları ne kadar?Göğüs tamiri ve kaplama işleri çoğu zaman 1 hafta kadar sürebilmektedir. Fiyatlar ise gideceğiniz ustanın tecrübesine gore değişebilmektedir. Örnek vermek gerekirseTofaş göğüs tamiri fiyatı = 500 TLHyundai göğüs onarım fiyatı 800 TLVosvos göğüs kaplama fiyatı 1400 TLgibi fiyatlar çıkabilmektedir. Başta belirttiğimiz benzer biçimde ustanın tecrübesine gore fiyatlar değişebilmektedir.Mevzu başlıkları ( Mevzuya Geçmek İçin Okumak İstediğiniz Başlığa Tıklayın )
Otomobil göğüs çatlakları tamiri iyi mi yapılır?Göğüs ve torpido tamirinde dikkat edilmesi gerekenlerGöğüs tamiri ve kaplama tutarları ne kadar?

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir