Togg’un “Konsept Akıllı Aleti” İstanbul’da Sergilendi

TOGG yerli otomobil “Konsept Akıllı Aleti” sedan modeli İstanbul’da sergilendi. Yerli otomobile büyük bir ilgi var!
Türkiye’nin yerli ve ulusal otomobili Togg’un “Konsept Akıllı Aleti” İstanbul’da sergilenmekte. Beşiktaş’taki AVM’de meraklılarıyla buluşan otomobil 3 ay süresince ziyaretçilere açık olacak. O şekilde ki otomobil ilk günden yoğun ilgiyle karşılandı.
Ocak ayı içinde ABD’nin Las Vegas şehrinde düzenlenen CES fuarında sergilenmekteydi. Yerli otomobilin sedan modeli şimdi de İstanbul’da sergilenmekte. 2022 yılının son çeyreği içinde seri üretime başlamış olacak olan yerli otomobil, vatandaşların oldukça ilgisini çekti. 2030’a kadar tek bir platform üstünden 5 değişik model üretimiyle toplam 1 milyon vasıta üretmeyi hedefliyor.

Togg Yerli Otomobil İlgi Odağı Oldu
Togg tasarımcıları tarafınca geliştirilen ön cam, elektrikli mimariye uygun olarak tasarlanmıştır bununla birlikte jantlar da oldukca kollu stilize edilerek lale hususi durumunu taşımaktadır. Metalik gri renge haiz akıllı aygıt dış tasarımının yanında iç tasarımıyla da göz dolduruyor.
İçerisinde C SUV’un tasarımını taşımasına karşın, direksiyon zarif ve spor tasarımıyla dikkat çekmekte. İç mekan içinde güvenlik kemeriyle beraber 4 koltuk içeriyor. Ön koltuklarda açık renk deri tercih edilirken arka koltuklar için koyu renk tasarımı yapılmakta. Togg yerli otomobili veri bazlı iş modelleri, yeni mobilite servisleri, akıllı yaşam, akıllı şarj şeklinde teknolojik çözümler sunmakta. Bu çeşitlilik, Togg’un gelecek versiyonunu ortaya koymakta. Öteki dış özelliklerine değinilirse, dinamik görünümü yardımıyla ana stilistik özelliklerini korumakta. Togg’un logosu da Doğu ve Batı birlikteliğini simgelemekte. Ek olarak ön gösterge paneli içinde kullanıcı odaklı bir stile yer verilmiştir.

 
Togg’un bildiğimiz klasik araçlardan oldukca daha değişik bir tasarımı var. Led ekrana haiz olan ön panelin teknoloji harikası bu aracın stilini doğru yansıttığı söylenmekte. Bununla beraber ön ve arka koltuklarında bulunan güvenlik kemerlerinde mavi renkli güvenlik kemeri tercih edilmekte. Yoldam konseptin tasarımında akıllı cihaza, dinamik ve yenilikçi bir görünüm kazandıran kaslı arka tasarımı oluyor.
TOGG, tamamen Türkiye’ye ilişkin küresel bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite sistemini yaratmak amacıyla çalışmalarına hız kesmeden devam etmekte. Ek olarak Togg 2022 yılının son çeyreği içinde seri üretime hazır bir hale gelecek.
TRİNK SAT
ARABAM GARAJ

Bir cevap yazın