Togg’un CEO’sundan Izahat Geldi!

Togg’un Ceo’sundan izahat geldi. Togg’un CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, bir ekip mühim açıklamalar yapmış oldu. Yapmış olduğu açıklamada pek sual işaretini kaldıran Karakuş; 2027 senesinde her insanın kolaylıkla ulaşabileceği modellerinde geleceğinden bahsetti. Togg için Türkiye’nin otomobili diyen Karakuş, Togg’a dair başka açıklamalarda da bulunmuş oldu. Togg’un fiyatının ise Şubat ayında açıklanacağından bahsetti.

Togg’a Dair Açıklamalar!
Togg’un CEO’su halkın aklındaki pek oldukça suali cevaplayarak Togg’un gelecek planlarından bahsetti. 2027 senesinde B-SUV modeli çıkacağı ve bu modele halkın daha rahat erişebileceğinden bahsetti. Arkasından çıkacak bu model için yeni bir platform kurulacağına değindi.
CEO, Togg’un şu anda Türkiye’de mobilite de etkinlik gösteren firmalar içinde; 4 milyar 336 milyon 274 bin lira ile ilk sırada yer aldığını açıkladı. Bununla beraber Togg’un fiyatının Şubat ayında belirleneceğini söyleyerek şunları belirtti; “Togg, akıllı aygıt gelirleri ile öteki gelirlerin dengeli olduğu bir planla yola çıktı. Hem cihazların satışından hem mobil hizmetlerinin kullanımından gelir elde edecek. Bununla beraber batarya ve yazılım maliyetlerini denetim edebildiği için karlılığına bunun da katkısı olacak. Togg’un fiyatı şubat ayında açıklanacak”.

Bununla beraber şunları sözlerine ekledi; “İleri teknolojiye haiz bir akıllı aygıt olarak yola çıkacak Togg, içten yanmalılar dahil kendi sınıfındaki araçlarla rekabet edecek bir fiyata haiz olacak. Tüm ön siparişler Şubat 2023 itibarıyla alınmaya başlanacak. İlk yıl 20 bin tane üretim olacak. Siparişler bireysel kullanıcılar öncelikli olmak suretiyle alınacak ve 2023 yılı süresince teslim edilecek.”
Yurtdışı mevzusunda ise; İlk akıllı cihazın mart sonunda trafiğe çıkmasının peşinden, averaj 18 ay sonrasında Avrupa pazarına giriş yapılacak. Sedan model akıllı aygıt 2025 yılının ilk yarısında piyasada olacak”. açıklamasını yapmış oldu. Ek olarak Togg’un yerliliği hakkında ise; C-SUV modeli adına %75’inin Türkiye’de üretildiğinin bilgisini verdi.
Togg İçin İstihdam ve Edinim Merkezleri

Mehmet Gürcan Karakuş, mevcutta Togg için 1400 kişinin çalıştığını üretim kapasitesinin ise; 175 bin adede yükseldiğini söylemiş oldu. Ek olarak İstihdamın ise arttırılacağına değindi. Satış stratejisinde ise direkt temas üstüne kurulacağını belirtti. Aslına bakarsanız geçtiğimiz günlerde Togg Edinim Merkezi İstanbul Sıkıntılı Center’da açılmıştı. Karakuş ise şu sözlerle deklare etti; “Togg’un direkt yöneteceği fiziki temas noktaları dönemsel tecrübe merkezi, marka tecrübe merkezi ile satış ve satış sonrası tüm hizmetleri sunacak olan 360 aşama tecrübe merkezleri olmak suretiyle üç tip. Edinim merkezlerinin ilkini Sıkıntılı Center’da açan Togg, bu sayıyı 2023 yılı sonuna kadar 12’ye, 2025 senesinde da 35 noktaya çıkaracak. Şirket bununla beraber kullananların taleplerine nazaran esnek teslimat noktaları oluşturmak suretiyle de çalışmalarını sürdürüyor. 2023 senesinde 25 durağan(durgun) satış sonrası tecrübe merkezi (servis) açacak olan Togg, 2025’te 30 durağan(durgun) servis noktasına haiz olacak. Firmanın 2023 senesinde 8 tane olacak mobil servis hizmet aracı sayısı da 2025’te 40’ın üstüne çıkacak. Togg; kullanıcılarına uçtan uca online/dijital tecrübe sağlamak suretiyle hem Togg mobil uygulamasını hem de suni zeka destekli dijital asistanı ToggCare’i devreye sokacak”.

YeniLig Açıklaması!
Mühim açıklamalardan bir diğeri ise YeniLig Açıklamasıdır, 1 milyon üretim gayesine 2030 senesinde ulaşacağını söylemiş oldu. YeniLig içinse; “Togg bu döneme ‘YeniLig’ diyor. YeniLig’in başarıya ulaşmış oyuncuları da yeni nesil teknoloji kullanıcıları merkeze alarak geliştiren firmalar olacak. Togg, YeniLig’in iddialı oyuncularından biri. Her şeyden ilkin otomotivde ön planda olmayan teknolojiler olacak. Mesela; ‘oyunlaştırma’, ‘siber güvenlik’, ‘büyük veri ve veri analitiği’, ‘sensör teknolojileri’, ‘fintek’ ve ‘blok zinciri’.” açıklamalarını yaparak ekledi; Togg, blok zinciri, dijital ödeme sistemleri, harita bazlı işler şeklinde girişimler, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, AvaLabs, Türk Hava Yolları, Paycell, Smart-iX, Etiya, Shell, Hopi, BlindLook, Trendyol şeklinde şirketlerle yapmış olduğu iş birlikleriyle bir kıymet ağı örüyor. Tüm bunlar otomobilin A noktasından B noktasına seyahat meydana getirilen bir vasıta olmaktan çıkıp, yeni bir yaşam alanı bulunduğunun ipuçlarını veriyor. Üstelik bunlar yarından sonranın değil, bugünün ve yakın geleceğin teknolojileri olarak yaşamımıza giriyor. Mesela Togg, Türk Hava Yolları Miles&Smiles ile yapmış olduğu işbirliğiyle dünyada karayolunda statü mili kazandıran ilk mobilite markası olacak. İşbirliği kapsamında Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles üyeleri, Togg mobilite ekosisteminin sunmuş olacağı fırsatları mil ve statü mil olmak suretiyle iki değişik mile dönüştürebilecek.”

Togg’ların İsimleri
Son olarak Togg’ların isimlerine ise; hemen hemen karar verilmediğini söyleyen Karakuş, yeni çıkacak C-SUV içinde hususi bir isim olamayacağını söylemiş oldu. Ek olarak rakamlar ve harflerden oluşacak kodların kullanacağını söylemiş oldu.

Togg Edinim Merkezi Açıldı!
Togg’un En Sevilen Renkleri Belli Oldu!

Bir cevap yazın