TOGG ve Trendyol İş Birliği İçin Anlaşmaya Vardı

TOGG ve Trendyol, iş birliği için anlaşmaya vardı. Türkiye’nin elektrikli otomobil markası TOGG ve e-ticaret platformu olan Trendyol, kullanıcı deneyimini maksimum seviyeye çıkarmak için iş birliği yapacaklarını deklare etti. Bu iki dev firmanın iş birliği ise üç aşamadan oluşacak. Ek olarak bu iş birliği, kullanıcılar için oluşturulan hizmetleri karşılıklı olarak entegre edecek. Bu kapsamda da iki şirket, entegrasyon projeleri kapsamında ortaklık meydana getirecek. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
TOGG ve Trendyol İş Birliği Kullanıcı Odaklı Olacak
TOGG ve Trendyol, kullanıcı deneyimlerinin iyileştirilmesi adına iş birliği anlaşması imzaladı. Bu bağlamda TOGG CEO’su M. Gürcan Karakaş’ta bazı değerlendirmelerde bulunmuş oldu. Karakaş, “Kendimizi başından beri küresel bir teknoloji ve mobilite ekosistemi sağlayıcısı olarak tanımlıyoruz. Planımızı hayata geçirmek suretiyle çalışıyor, bu mevzuda alanının en iyileriyle iş birlikleri yapıyoruz. Elektrikli ve otonom akıllı cihazlar evde ve ofisteki işlerimizi yapabileceğimiz yeni yaşam alanları haline geliyor. Yeni mobilite ile e-ticaretin yolları da bu aşamada kesişiyor. Trendyol’la imzaladığımız antak kalma ile kullanıcılar mevzuata uygun halde hem TOGG’un hem de Trendyol’un hizmetlerinden yararlanabilecek. Bu iş birliğinin hayata geçirilmesiyle kapıdan kapıya e-ticaretin yanı sıra, kapıdan TOGG akıllı cihaza, TOGG akıllı cihazdan rota olarak belirlenen adrese benzer biçimde seçenekler ortaya çıkacak.” dedi.
Bu Ortaklık İlk Olmayı Başardı
TOGG ve Trendyol iş birliği üstüne Trendyol’un Grubu Başkanı Çağlayan Çetin de bazı açıklamalar yapmış oldu. Çağlayan Çetin, açıklamalarında Türkiye’nin övünç deposu olan iki firmanın bir araya gelmiş olarak bu şekilde bir ilki gerçekleştirmesinden dolayı coşku ve mutluluk duyduğunu belirtti. Ek olarak Çetin, “Mobilite, Trendyol’un daima gelişmesi için çalmış olduğu konseptler içinde içeriyor. Bu iş birliğini TOGG’un teknoloji ve dijitalleşmedeki ilerleme ile sanayi altyapısında ülkemize yaşatacağı büyük sıçramaya Trendyol’un vereceği direkt katkı olarak görüyoruz. TOGG’un mobilite, akıllı enerji ve akıllı yaşam çözümleri alanındaki inovasyonlarla ördüğü ekosistem sürdürülebilirlik üstünde yükseliyor. Trendyol da kısa sürede açıklamış olduğu sürdürülebilirlik yol haritası kapsamında, bir tek kendi operasyonlarını değil tüm kıymet zincirini dönüştürmeyi hedefliyor. Ek olarak çevresel ve toplumsal sorunların çözümü için de öncülük etmeyi planlıyor.” dedi.

Çağlayan Çetin “Bu birlikteliği, iki teknoloji şirketinin sürdürülebilirlik alanındaki vizyon birlikteliği olarak da değerlendiriyorum. Dijitalleşme teknolojilerinde ciddi bir üretim kapasitesine ve informasyon birikimine sahibiz. Türkiye’nin 102 değişik üniversitesinden mezun 2000’i aşkın mühendisimiz, Trendyol satıcıları ve çözüm ortakları tarafınca kullanılan sistemleri geliştiriyor. İş birliğimiz ile iki ekosistemin ortak yolculuğunun temelini atıyoruz.” diyerek sözlerini noktaladı.
 
TOGG İle İlgili Bir Önceki Yazıyı Okumak İçin Tıklayınız⇒

Bir cevap yazın