TOGG Şarj Testi Tamamlandı! 25 Dakikada Yüzde 80 Şarj

TOGG şarj testi başarıya ulaşmış bir halde tamamlandı. Yerli otomobilin bataryası yalnız 25 dakikada yüzde 80 şarj olmayı başardı. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan TOGG için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Bu bekleyiş esnasında da her gelişmesi gündeme oturuyor. Son olarak yeni bir başarıya imza atan yerli otomobil şarj aleti testini geçti.
Devir Elektrikli Vasıta Devri
Tüm bunlarla beraber Türkiye de elektrikli otomobil ile ilk yerli otomobilini üretmek için kolları sıvadı. Kısa süre içinde ciddi başarılara imza atan yerli otomobil şarj cihazını da başarı ile üretmeyi başardı. Yerli otomobil üreticisi yeni şarj aletinin kontrol edilmiş olduğu görüntülerini toplumsal medyadan paylaştı. İşte TOGG şarj testi hakkında ilk görüntüler:

Elektrikli araçlar başta olmak suretiyle değişik kullanım alanlarına yönelik geliştirme faaliyetlerine başladığımız Gebze’deki Batarya Geliştirme Merkezimizde ilk prototip bataryamızın üretim ve testlerini başarıyla tamamladık.#CLEANEnergy#CLEANFuture#NetZero#Siro pic.twitter.com/fENfU7tiiM
— Siro Energy (@energy_siro) August 8, 2022

TOGG Şarj Testi Gerçekleşti

Yerli otomobil daha ilkin EPDK lisansı için başvurmuştu. Şimdi ise lisanslı şarj aletinin ilk testini gerçekleştirmiş oldu. Gemlik Tesisinde gerçekleşen testin ilk görüntüleri de kamuoyu ile paylaşıldı. Bu testte yerli otomobilin şarj cihazın yüzde 80’lik doluma 25 dakikada ulaştı.
İşte TOGG’un Teknik Özellikleri

Bir cevap yazın