TOGG Renkleri Belli Oldu!

Duyurulduğu günden bu yana merakla beklediğimiz Türkiye’nin yerli otomobili TOGG hakkında son gelişmeler geldi. Bir otomobilden daha fazlası sloganı ile yola çıkan marka, yerli otomobili 2023 yılının ilk çeyreğinde pazara sunacak. Üstelik birçok renk seçeneği ile. Sizler de bu renkleri merak ediyor musunuz? Gelin TOGG renkleri neler bakalım…
TOGG Renkleri
Türkiye’nin yerli otomobili TOGG, Türkiye’nin renkleri adı altında ülkemizin benzeri olmayan güzelliklerinden esin alınarak beş değişik renk seçeneği ile pazara sunulacak. Bu renklerin adları ise şu şekilde:

Gemlik
Oltu
Anadolu
Kula
Kapadokya

Bu renkler ile yerli otomobil TOGG, bir bakıma Türkiye’nin gezim sektöründeki elçisi görevi görecek.
TOGG Renkleri ve Anlamları

TOGG’un üretim yeri olaran Gemlik’te bulunan zeytin ağaçlarının gölgesindeki mavi suları temsil ediyor.

Anadolu adı ise ülkemizin Anadolu topraklarında yer alması ve Anadolu’nun cana yakınlığını ve tutkusunu yansıttığı için.

Son aşama göze çarpan bir renk olan TOGG’un Oltu rengi siyahın parlaklığını ve sağlam yapısını temsil ediyor.

Kula rengi de ülkemizin kayaçları, naturel yapısı ve vadileriyle milyonlarca senelik geçmişini ifade ediyor.

Kapadokya adı ise adından anlaşılacağı suretiyle Kapadokya’da yer edinen peri bacalarının kum beji ve toprak renginden esin alıyor.

Türkiye’nin Eşi olmayan Güzellikleri İlham Oldu!
Mevzu ile ilgili meydana getirilen açıklamalarda görüşlerini belirten Togg Üst Yöneticisi (CEO) M. Gürcan Karakaş, global çapta bir marka oluşturduklarını ve bu markayı oluştururken markanın doğum yerinin Türkiye bulunduğunu unutmadan hareket ettiklerini söylemiş oldu.
Hem de sözlerine şunları ekledi: “Fikri ve sınai mülkiyeti yüzde 100 Türkiye’ye ilişik, küresel düzeyde rekabet edecek bir marka ortaya çıkarmak ve Türk mobilite ekosisteminin çekirdeğini oluşturmak hedefiyle çıktığımız bu yolda, ülkemizin haiz olduğu benzeri olmayan zenginliklerden esin alıyoruz. Logomuzda da vurguladığımız dualite temasında olduğu benzer biçimde ‘duygusal’ Doğu kültürü ve ‘rasyonel’ Batı kültürlerinin harmanlanmasını temsil eden bir markayız. İlk akıllı cihazımızın renklerini tasarlarken de Türkiye’mizden esin aldık. ‘Anadolu’, ‘Gemlik’, ‘Oltu’, ‘Kula’, ‘Kapadokya’ ve ‘Pamukkale’ isminde renklerimizle ülkemizin haiz olduğu benzersiz güzellikleri Togg’un ilk akıllı aleti C-SUV modeli ile kullanıcılarımızla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz.”
Uzun süredir sabırsızlıkla beklediğimiz TOGG bugün gerçekleşen açılış töreni ile seri üretime geçiyor!
TOGG Teknik Özellikleri

Bir cevap yazın