TOGG Ne Kadar Yakıyor? İşte Cevabı;

TOGG ne kadar yakıyor? Yerli otomobil son olarak 29 Ekim Cumhuriyet Bayramına hususi bir açılışla seri üretim aşamasına geçti. Şimdi ise Türkiye’nin değişik bölgelerinde tam 20 tecrübe mağazası açıyor. İlk tecrübe merkezi ise İstanbul’da Sıkıntılı Center’da yerini aldı. Üstelik bu tecrübe merkezinde aracın kendisi ile beraber bazı özellikleri ve bilinmeyen bilgileri da ortaya çıktı. Tüm bu detaylar yerli otomobilin ne kadar yakıt tükettiği ilgili soruları da bununla beraber getirdi.
Peki TOGG Ne Kadar Yakıyor?

TOGG’un İstanbul’da açmış olduğu tecrübe mağazasında otomobilin kullanımı ile ilgili bilgiler yer aldı. Bu anlamda sürücü ve yolcuların vasıta içinde yapabilecekleri şeyler hakkında bilgiler de netleşmeye başladı. Ek olarak batarya, şarj ve yakıt tüketimi hakkında da bazı şeyler netleşti. TOGG denetim panelindeki verilere nazaran yerli otomobil kent içi kullanımda averaj 16.9 kWh/100 km yakıt tüketecek. Sadece sakin kullanımda bu kıymet 11.3 kWh/100 km seviyesine kadar inecek.
Peki Yerli Otomobil İstanbul-Ankara Arası Ne Kadar Yakacak?

Yerli otomobil üreticisinin paylaşmış olduğu verilere nazaran 445 km uzunluğunda olan bu yol, 1.6 litre motor hacmine haiz benzinli bir SUV ile 716 TL’ye mal oluyor. Sadece TOGG C-SUV ile 321 TL’ye bu yolu kat etmek mümkün olacak. Bu izahat TOGG ne kadar yakıyor probleminin cevabı da ortaya çıkmış oluyor. Yerli otomobil kilometrede 72 kuruş yakıyor. Ek olarak kent içi kullanımlarda süratli şarj istasyonları yerine evlerdeki AC şarj istasyonunu yada standart prizleri kullanılırsa bu fiyat kilometrede 35-50 kuruş civarı olması mümkün.
Bakan Nebati Deklare etti: “Togg Kredisi {Nasıl} Alınacak?”

Bir cevap yazın