TOGG İşlemcisi için Qualcomm ile İşbirliği Yapmış oldu.

Yerli ve ulusal otomobil TOGG‘un işlemcisi belli oldu. Sürücülere son teknoloji hizmet hedefleyen TOGG’un işlemcisi; Qualcomm Technologies Inc. tarafınca karşılanacak. Marka, 2023 senesi itibariyle piyasaya çıkaracağı C-SUV modeli için; Qualcomm’un Snapdragon Dijital Kokpit Platformları’nı kullanacağını duyurdu.
TOGG, bu yeni gelişmeyi toplumsal medya hesaplarından da deklare etti. TOGG, Qualcomm ile işbirliğine giderek, otomobile dair gelişmelere devam ediyor. Bu sayede çıkaracağı modelin informasyon ve eğlence sistemlerini geliştirmiş olacak. Bununla birlikte akıllı aygıt yardımıyla sürücüler, daha iyi bir tecrübe yaşayacak. Bu hizmetlerden bazısı aşağıdaki gibidir;

Bilgisayar görüşü yardımı
Suni zekâ kabiliyetleri
Gelişmiş grafik ve vasıta içi multimedya deneyimleri
Entegre ve devamlı uyarlanabilir kokpit sistemi

TOGG’un ortaklık halinde olan şirket, alanında oldukça deneyimlidir. Hatta son yıllarda otomobil teknolojilerine daha da yoğunlaşmış. Qualcomm, otomotiv devlerine de pek oldukça teknoloji sunuyor. Dijital kokpit platformu yardımıyla sürücüler daha kolay bir sürüş deneyimi yaşıyor. Otomobildeki dijital gösterge ve multimedyanın işlevlerini genişletiyor. Ek olarak otomobile; suni zeka özellikleri ve bulut üstünden iletişim ve bilgisayar görüşü de entegre ediyor. Platformla beraber gelen suni zekanın özelliklerinden birkaçı ise;

Dil idrak etme
Naturel ses kontrolü
Vasıta içi sanal asistan
Adaptif insan-makine arayüzüdür.

Tüm bunların yanında; yenilik yardımıyla otomobildeki ekranlar artırılmış gerçekliği ve yüksek çözünürlüğünde olan medya oynatmayı sağlıyor. Ek olarak navigasyon da ise GNNS yardımı yardımıyla bulunulan şeride değin doğru çalışıyor.
Son olarak TOGG’dan gelen bilgilere nazaran; yeni çıkaracağı modeline entegre etmiş olduğu akıllı bir aygıt yardımıyla çevre ile yazışma halinde olabilecek. Ek olarak çözümler üretip çözümleri hizmet ve ürün halinde somutlaştıracak. Tüm bunların haricinde bu yenilik yardımıyla akıllı ev cihazları ve akıllı şehirlerde mevcut olan IoT cihazlarıyla koordineli olarak çalışacak. Bu aşamada sürücülere daha kolay bir yaşam sunacak.

Kullanıcılarımıza son teknoloji bağlantılı hizmetler sunma ve yüksek kaliteli vasıta içi deneyimler yaşatmak için Qualcomm ile beraber çalışıyoruz.
C-SUV’un informasyon ve eğlence sistemini Snapdragon® Dijital Kokpit Platformları ile güçlendireceğiz.#USECASEMobility®#Togg pic.twitter.com/DwpLEDCmKt
— Togg (@Togg2022) January 16, 2023

Mevzuya İlişkin Meydana getirilen Açıklamalar
Togg CEO’su Gürcan Karakaş ortaklığa dair yorumlarını dile getirdi. Bu aşamada ortaklık yapmış olduğu Qualcomm ile çalışmaktan mutluluk duyduklarını ve sürücülere sorunsuz bir mobilite hizmeti sunmayı hedeflediklerini söylemiş oldu. Ek olarak, “Kullanıcılarımıza bağlantılı bir akıllı cihazdan oldukça daha ötesini sunmayı amaçlıyoruz. Qualcomm tarafınca geliştirilen Snapdragon Dijital Kokpit Platformları ile kullanıcılarımıza akıllı ve konforlu bir tecrübe sunacağız. Yeni nesil araçlar için Qualcomm ile çalışmalarımızı genişletmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz” diye belirtti.

Mevzuyla ilgili olarak; Qualcomm CDMA Technologies GmbH Ürün Pazarlama Kıdemli Direktörü Thomas Dannemann da açıklamalar yapmış oldu. Buna ilişkin olarak; “Qualcomm Technologies, otomobil üreticilerinin hem sürücüler hem yolcular için daha bağlantılı, akıllı ve güvenli sürüş deneyimi sağlamalarına katkıda bulunmayı taahhüt ediyor” dedi.
Ek olarak sözlerine şu şekilde devam etti; “Togg’un, Snapdragon Dijital Kokpit Platformlarına dayanan dijital olarak gelişmiş özellikleri yeni nesil elektrikli araçlarına entegre etmesine katkıda bulunmayı dört gözle bekliyoruz”.
Son olarak bu içeriğimizi beğendiyseniz; “Togg’dan Yeni Hamle: İşte Trugo Şarj İstasyonlarının Konumları!” başlığımıza da göz atmayı ihmal etmeyin.

Bir cevap yazın