TOGG, İlk TruGo Şarj Cihazlarıyla Kontrol Edilmeye Başlandı!

TOGG‘un üretim süreci devam ediyor. Beden, montaj ve boya işlemlerinin devam etmiş olduğu tesiste tecrübe etme üretimi için geri sayım başladı. Marka son olarak olarak kendi şarj istasyonu olan TruGo için EPDK’dan lisans aldı. Ek olarak TOGG’un toplumsal medya hesapları üstünden meydana getirilen paylaşımda TOGG TruGo şarj istasyonlarının prototipi tamamlandığı açıklandı.
81 İlde Toplamda 1000 Tane Şarj İstasyonu Kurulacak!

Uzun süredir inşası devam eden tesis seri üretim için hazırlanıyor. 29 Ekim’de yapılacak olan açılış ile beraber seri üretim sürecinin de başlamış olacağı biliniyor. Üretim hazırlıkları devam ederken TOGG’da Avrupa’da EURO NCAP testlerini tamamlıyor. Ek olarak TOGG, TrueGo marka çatısı altında şarj istasyonlarını oluşturmak için EPDK’dan lüzumlu lisansları aldı. Üstelik projenin ilk bazında Türkiye’nin 81 ilinde toplamda 1000 tane şarj istasyonu kurulumu yapılacak.
TruGo, İki Değişik Soket Tipinde 180 kWs ve Üstü Şarj Hizmeti Sunacak

İki değişik soket tipi bulunacak istasyonlarda 180 kWs ve üstü şarj hizmeti sunulacak. İlk kurulumun bugünlerde tamamlanmasıyla beraber TOGG C-SUV prototip ile kontrol edilmeye başlandı. Ek olarak 180 kWs ve üstü DC şarj hizmeti yardımıyla otomobiller, yüzde 80 doluluk oranına 25 dakika benzer biçimde kısa bir süre içinde ulaşabilecek.

“2023 Yılının İlk Çeyreğinde İlk Akıllı Cihazımız C-SUV Pazara Çıkacak”

Togg CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, “Devletimizde uçtan uca elektrikli araçlarla gezi etmeyi mümkün kılacak süratli şarj istasyonları kurma hedefimiz doğrultusunda EPDK’ya yaptığımız müracaat sonuçlandı. Sektörün lisanslı oyuncuları içinde yer almaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu regülasyonun Türkiye’nin şarj altyapısının gelişimi için oldukça kıymetli bir mihenk taşı bulunduğunu düşünüyoruz. Gelecek yıl ortasına kadar 81 ilimizde 600’ün üstünde noktada, toplam 2 tane soketi olan 1000 bin süratli şarj aletinin kurulumunu yapacağız. Bu öncü pozisyonumuzu gelecek yıllarda yapacağımız yatırımlarla da sürdürmeye kararlıyız. Hedefimize giden yolda geri sayım başladı. Homologasyon sürecinin tamamlanmasının peşinden 2023 yılının ilk çeyreğinde ilk akıllı cihazımız C-SUV pazara çıkacak.” şeklinde konuştu.
TOGG’un Satış Fiyatı Netleşmeye Başladı
Son olarak yerli otomobil TOGG’un fiyatı hakkında belirsizlik devam ediyor. Fakat 2023 senesinde yollara çıkacak otomobil için yurt içi muadilleri 1,6 milyon liradan başlarken teşvik olmadan satış fiyatının 1,5 milyon liradan başlamış olacağı düşünülüyor.

Togg’un Yerlilik Oranı Belirlendi!

Bir cevap yazın