TOGG Fiyatı Ne Olacak? Togg CEO’su Gürcan Karakaş Deklare etti!

TOGG fiyatı ne olacak sorusunun yanıtını birçok şahıs merakla bekliyor. TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, yerli otomobilin fiyatı hakkında izahat yapmış oldu. Artık üretimde sona yaklaştıklarını belirten Karataş dört gözle beklenen öteki mevzular hakkında da bilgiler verdi.
TOGG’un Üretiminde Son Aşamaya Gelindi

TOGG CEO’su artık son aşamasında olan yerli otomobilin, Temmuz başlangıcında üretim denemelerine başlayacağını söylemiş oldu. Şu anda {nasıl} üretim yapacaklarını deneyerek öğrendikleri de beyan etti. Ek olarak Ekim sonunda seri üretime hazır olacaklarını da belirtti. Sadece seri üretim başladığında da birçok testten geçeceklerini söylemiş oldu. Bu yüzden 3 ile 5 ay içinde bir sürede bu testlerin de tamamlanması hedefler içinde. Sonrasında ise yerli otomobili yollarda görmek mümkün olacak.
TOGG Fiyatı Ne Olacak?

Yerli otomobil temsilcisi fiyatın pazara bakılırsa biçim alacağını söylemiş oldu. Şimdilik konuşmanın erken bulunduğunu ve pazara çıktıktan sonrasında her şeyin netleşeceğini ekledi. Ek olarak pazarda nerede ve {nasıl} konum alacaklarını bildiklerini söylemiş oldu. Bu anlamda kimlerle rekabet edeceklerini bilerek hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.
Ek olarak Karakaş TOGG fiyatı ne olacak sorusundan sonrasında batarya fabrikası hakkında da izahat yapmış oldu. Yakında yapılacak olan batarya fabrikası ile beraber yerli otomobilde yerli bataryanın kullanıldığını söylemiş oldu. Böylece seri üretime geçilmiş olduğu süre üretim hızının da dışa bağlı olmaksızın hızlanacağını da ekledi. Son olarak, kapasitenin artmasını sağlayacak bir batarya fabrikasının da olacağını ve oradan genel hücre yönetimin yapılacağını söylemiş oldu.
TOGG Trafiğe Ne Süre Çıkacak?

Bir cevap yazın