TOGG C-SUV Modelinin İsmi Ne Olacak?

TOGG C-SUV modelinin adı ne olacak? Açıkçası bu sual hepimizi heyecanlandırmaya yetiyor. Bundan dolayı ülkemizin otomobili TOGG, tüm Türkiye’de büyük bir beklenti yaratmış durumda. Yerli otomobil üreticisi TOGG, geçen hafta Bursa Gemlik’te büyük kampüsünün açılışını gerçekleştirmiş oldu. Arkasından ise seri üretime resmen başlamış oldu. Bu etkinlikte yerli üreticinin gelecekteki modelleri ve C-SUV modelinin son hali yayınlandı. Fakat bu modelin ismiyle ilgili bir izahat yapılmadı. Biz de bu yazımızla beraber bu modelin adı ile ilgili bazı araştırmaları sizlerle paylaşacağız. Hadi TOGG C-SUV modelinin ihtimaller içinde adını hep beraber inceleyelim.
TOGG C-SUV Modelinin İsmi Ne Olabilir?
Türk Patent ve Marka Kurumu kayıtları üstünden firmanın haiz olduğu birçok marka başvurusu mevcut. Fakat bu markalar içinde TOGG C-SUV modelinin adı olabilecek en uygun marka AIDA olarak göze çarpıyor. Hem okunuşu hem de tescil zamanı sebebiyle C-SUV modelinin adı olmaya en yakın aday şimdilik AIDA şeklinde gözüküyor.

1 of 2

Türk Patent ve Marka Kurumu verilerine bakılırsa şirket, bu isim için ilk başvurusunu 4 Ağustos 2022 tarihinde yapmış oldu. Müracaat tarihinden yedi gün sonrasında doğrusu 10 Ağustos tarihinde ise bu isim için gösterim sonucu çıktı. Fakat bu karar 10 Ağustos tarihinde çıksa da TOGG markanın tescilini 24 Ekim’de yapmış oldu. Doğrusu tanıtımdan yalnız 5 gün ilkin. Bu da yeni çıkacak C-SUV modelinin adı olarak AIDA seçeneğini oldukça kuvvetli kılıyor. Bunun haricinde ise firmanın TOGG-2, TOGG-3 şeklinde de bazı isim tescilleri mevcut. Öteki markalara bakacak olursak (mesela Mazda) bu adların Sedan araçlara daha uygun olacağını söyleyebiliriz. Peki siz TOGG C-SUV modelinin adı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce AIDA adı bu modele yakışır mı?
 
TOGG Kredisi Hakkında Tüm Bilgileri İnceleyin⇒
 

Bir cevap yazın