Tesla’dan Yeni Hamle! Teslimatları Hızlandırıyor!

Tesla‘dan yeni hamle geldi. ABD merkezli otomobil devi teslimatları hızlandırmaya karar verdi. Elektrikli otomobil pazarının lideri olan marka yeni modelleri için Çin’deki müşterilerini daha çok bekletmeyecek. Çin’de üretime de hız veren marka, Asya pazarında egemenlik sağlamaya çalışıyor. Bundan dolayı Model 3 ve Model Y araçları için teslimat sürelerini kısalttı.
Tesla’dan Yeni Hamle! Çin’de Teslimat Sürelerini Kısaltıyor

Halihazırda dünya genelinde elektrikli araçlara olan ilgi giderek artıyor. Bu anlamda otomotiv sektöründeki rekabet de giderek kızışıyor. Çin’de yeni elektrikli vasıta üreten markaların artmasıyla Tesla da yeni adımlar atmaya başladı. Pazarda en oldukça elektrikli otomobil satışını gerçekleştiren marka, başarısını Asya’da da devam ettirmek istiyor. Bununla beraber küresel çip krizine karşı da savaşım eden şirket, Çin’de görünürlüğünü çoğaltmak istiyor. Bu anlamda Çin’de üretimi hızlandıran otomobil devi müşterilerini daha çok bekletmek istemiyor. Bundan dolayı teslimat işine hız verdi.
Bekleme Süreleri Azaldı

Elektrikli otomobillerin sayısı Çin’de giderek artıyor. Bu aşamada Tesla’dan yeni hamle de gecikmedi. ABD’li otomobil üreticisi Çin’de ürettiği Model 3 ve Model Y için teslimatlarına hız verdi. Firmanın açıklamasına gore Model 3 ve Model Y araçlar için bekleme süresi 6-10 hafta olacak. Öncesinde bu süre 10-14 haftaydı. Ek olarak Model Y’nin uzun menzilli versiyonundaki bekleme süresi de 10-14 hafta olarak güncellendi. Öncesinden bu süre 16-20 haftaydı.
Tesla Elektrikli Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın