Tesla Yeni Nesil Platform İçin Çalışmalara Başladı

Tesla yeni nesil platform için çalışmalarını hızlandırdı. Firmanın imajı, son birkaç aydır Elon Musk’ın Twitter’ı satın almasıyla ilgili haberlerle lekelendi. Sadece otomobil şirketi, hisse fiyatındaki sert düşüşe karşın başarı göstermiş olmaya devam etti. Tesla, şu anda 4 değişik modelin üretimini gerçekleştiriyor. Sadece son meydana getirilen paylaşımlara gore şirket, yepyeni bir platform üstünde çalışıyor. Bu yolda da şirket, kullananların gözünde pozitif bir geri dönüş yapmak için yeni nesil platformunun tamamlanmasını bekliyor. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Tesla Yeni Nesil Platform Maliyeti Eskisinin Yarısına Denk Gelecek
Tesla, yeni nesil platform çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Bu sayede halkın gözünde pozitif bir geri dönüş yakalamayı bekleyen şirket, bu platformun maliyetlerini de oldukça azaltmış durumda. Bunu ise Musk’ın açıklamalarından öğreniyoruz. Musk’ın Ekim ayında bu mevzuda açıklamış olduğu ilk ayrıntılardan biri, yeni nesil platformun mevcut Model 3 ve Model Y platformunun yarı fiyatına mal olacağıydı. Ek olarak Musk, bunun Model S ve X’e kıyasla fiyatta çarpıcı düşüşe yol açacağını da belirtti. Bu sayede ise platformun, merakla beklenen “25.000 Dolarlık Tesla” modelinin temelini oluşturacağı düşünülüyor. Bundan dolayı bu platform yardımıyla birçok donanım parçasının basitleştirilmesi ve üretiminin daha kolay hale gelmesi planlanıyor.

Öteki taraftan ise bu yeni platform Tesla’nın üçüncü ana akım platformu olacak. Musk, bu platformun, öteki tüm modellerin toplam üretim hacmini geçeceğini de belirtti. Bundan dolayı bu platform, büyük şasi bölümlerini tek parça halinde kalıplayan Giga Press benzer biçimde üretim geliştirmelerinin tam potansiyelinden yararlanabilecek. Öteki taraftan ise Musk, bu platformun vasıta geliştirme ekibinin birincil odak noktası olacağını da söylemiş oldu. Sadece bahsedilen bu üretim hacimlerinin 2025 yada sonrasında gelmesi olası. Bunun ise iki sebebi bulunuyor. Bunlar; Cybertruck üretiminin ciddi bir halde başlamış olacak olması ve Tesla yarı kamyonun sevkine başlanacak olması. Bu yüzden önümüzdeki birkaç yıl içinde başlıca yeni çıkan ürünler bunlar olacak benzer biçimde gözüküyor. Platform hakkında detayların ise 1 Mart tarihinde açıklanması planlanıyor.
Satılık Tüm Tesla Modellerini İnceleyin⇒

Bir cevap yazın