Motor Sporları

Tesla, Servis Hizmetinde Yeni Bir Döneme Giriyor: Formula 1 Seçimi Onarım!

Tesla’nın servis hizmeti devamlı münakaşa yaratmıştır. Bunun sebebi ise şirket devamlı olarak üretim kapasitesini devamlı arttırmaya ve büyümeye çalışırken, hizmet kalitesinden taviz vermiş olmasıdır. Fakat Tesla servis hizmeti mevzusunda yeni bir döneme giriyor. Bir tek servisin kalitesi değil, işin yapılacağı zamanı da iyileştirmeye kararlılar. Elon Musk geçtiğimiz gün attığı bir Tweet ile sonucu bizlerle paylaştı.
Aynı Günde Servis Desteği!

Geçtiğimiz ay firmanın CEO’su Elon Musk, müşterileri için aynı saatte hizmet sunabilme tekniğini denediklerini ve bunun için motor sporlarından faydalandıklarını belirtti. Bilinmiş olduğu suretiyle F1, motor sporlarının en üst seviyesidir ve pit stoplarda servis ultra hızlıdır. Pit stop noktalarında aracın lastikleri, hasarlı parçaları bir kaç saniye içinde değiştiriliyor. Hatta bugün üstün dereceli 2 saniyenin altı ile Red Bull ekibine ilişik. Fakat tahmin edersiniz ki Tesla ile F1 yarışlarında kullanılan araçlar tamamen değişik. Tesla’ların ne merkezden kitlenen bir tekerleği, ne de tekrardan doldurulacak bir yakıt deposu var.
 Elon Musk, Twitter’dan yapmış olduğu açıklamadaTesla’nın Formula 1 pit ekibi tekniklerini kullanarak servis için gelen müşterilere aynı saatte hizmet vermeyi hedeflediğini duyurdu. Ek olarak Tesla’ya artan talebin servis standardını düşürdüğünü ve gelişmesi icap ettiğini kabul etti. Formula 1 çıkışı herkesi şaşırtsa da, firmanın ilk F1 çıkışı bu değil. Şirket, Red Bull Racing Baş teknisyeni Kenny Handkammer’ı Tesla Servis İnovasyon Direktörü konumuna getirmişti.
Pilot Bölgenin Şimal ABD Olması Hedefleniyor!

Tesla’nın şuan için ABD’de toplamda 160 Tesla servis noktası, Şimal ABD’da ise 40 tane servis noktası bulunuyor. Şimal ABD’dan başlayarak tıpkı bir yarış otomobili benzer biçimde yalnızca çalışmasını sağlayacak süratli onarım uygulanacak. Daha çok onarım gerektiren araçlar için ise aynı gün içinde teslim geçerli olmayacak.
Musk, şuan dahi öteki otomotiv devlerine kıyasla daha iyi bir hizmet kalitesine haiz bulunduğunu korumak için çaba sarfediyor. Ek olarak yeni sistem ile beraber onarım için gelen araçların üçte ikisinin aynı gün içinde onarılacağını belirtti. Onarım sürelerini düşürmenin yanı sıra Tesla, servis ağını da geliştirmeyi hedefliyor. Bununla beraber teknik ekibini geliştirmeyi ve büyütmeyi planlarken servis ağını da geliştirmeyi hedefliyor.
Trink Sat!
Arabam Kaç Para?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün