Tesla Model 2 için Çıkış Zamanı Ertelenebilir!

Tesla Model 2 ertelenebilir. ABD merkezli otomobil üreticisinin en ucuz otomobili olması beklenen otomobil, ertelenme haberleriyle gündeme geldi. Tesla CEO’su Elon Musk uzun süreden beri ucuz bir otomobil yapmanın hayalini kuruyor. Sadece yüksek enflasyon ve tedarik sorunları sebebiyle bir türlü hayata geçirmeyi başaramadı. 
Bu model için Tesla mühendislerinin daha ucuz bir platform üstünde çalışmaya yoğunlaşacağını söyleyen Musk, oldukça istekli. Sadece Tesla mühendisleri 25 bin dolar değerinde olacak bu vasıta üstünde yoğunlaşmaya başlamadı. Optimus adında olan robota ve Model Y’nin üretiminin artırılmasına bu sürecin ertelenmesinin temel sebebi oldu.
Tesla Model 2 İçin Bekleyiş Devam Edecek

Tesla’nın en ucuz otomobili olması beklenen otomobil, 2023’te de hayata geçmeyecek. Analistlere gore otomobil devi Model 2’yi tanıtmak için 2024’e kadar bekleyecek. Zira Model 2’yi daha erken tanıtılırsa Model 3’ün satışlarının yavaşlaması durumu söz mevzusu olacak. Şu anda Model 3 ABD’de 47 bin dolar. Yeni aracın fiyatı daha uygun olacağı için doğru an planlanıyor.
İkinci El Tesla Modelleri

Bir cevap yazın