Tesla Cybertruck Ne Vakit Trafiğe Çıkacak?

Tesla Cybertruck için geri sayım başladı. Üretim sürecinde bu vakit kadar birçok sıkıntının yaşandığı Pick-up model için firmanın CEO’su tarih verdi. Elon Musk 2023 yılının ikinci çeyreğinin sonunda sahipleri ile buluşacağını söylemiş oldu. 
ABD’li otomobil devi Tesla bu model için uzun zamandan beri çalışmalarını sürdürüyor. İlk olarak 2019 senesinde tanıtımı gerçekleşen bu modelin 2021’de piyasaya sürülmesi bekleniyordu. Sadece hayaller ile gerçekler aynı olmadı. Hemen hemen üretim aşaması tamamlanmayan Pick-up modelin 2022 senesinde da piyasayla tanışması mümkün gözükmüyor. Bu anlamda açıklamalarda bulunan Musk ise teslimatların 2023 yılı içinde gerçekleşeceğini söylemiş oldu.
Tesla Cybertruck 2023’te Yollarda

Tesla’nın Ceo’su Elon Musk Haziran 2023’te bu modelin trafiğe çıkacağını söylemiş oldu. Kısa sürede yollarda olacak olan bu model için daha ilkin ön siparişler açılmıştı. Bununla beraber müşterilerden ödemeleri bile alan şirket maalesef süreci iyi yönetememişti. Tedarik sorunları genel olarak şirketi fena etkilemedi olarak görünüyordu. Sadece söz mevzusu Cybertruck olduğunda aynısı olmadı. Bu modelin tedarikinde yaşanmış olan problemler sebebiyle siparişleri durduruldu. Sonrasında da Tesla’nın resmi internet adresinden modelin satışı durmuştu. Aynı şekilde model ile ilgili öteki kısımlar da sitede görünmez olmuştu.
Elon Musk Cybertruck’tan Asla Vazgeçmedi

Tüm yaşanmış olan negatif gelişmelere karşın Musk bu modelden asla vazgeçmedi. Bunun için bazen kendisi bu aracı kullandı. Ara sıra da fabrikada Cybertruck için emek harcamalar gerçekleştirirken görüntüleri geldi. Netice olarak Musk bu yeni nesil modelinden hala ümitli. 2023 itibari ile de yollarda olmasını hedefliyor.
Sıfır KM Otomobil Modelleri

Bir cevap yazın