Genel

Suzuki ve Toyota, Geliştirme ve Üretim İş Birliğini Derinleştiriyor!

Toyota ve Suzuki, iş birlikleri kapsamında karşılıklı vasıta tedarikinde yeni bir aşamayı devreye alıyor. İki şirket, Ağustos ayından itibaren Toyota Kirloskar Motor Pvt Ltd’de (TKM) Suzuki tarafınca geliştirilen yeni bir SUV modelin üretimine başlamış olacak. Maruti Suzuki India Limited ve TKM, yeni modeli Hindistan’da sırasıyla Suzuki ve Toyota modelleri olarak pazarlayacak. İki şirket ek olarak yeni modeli Afrika dahil Hindistan dışındaki pazarlara ihraç etmeyi planlıyor.
Suzuki’nin Geliştirdiği Model İlk Kez  Toyota’nın Hindistan’daki Fabrikasında Üretilecek!
Suzuki Motor Corporation (Suzuki) ve Toyota Motor Corporation (Toyota), 2017 senesinde iş birliği için bir mutabakat zaptı imzalamıştı. İki şirket o tarihten bu yana, Toyota’nın elektrikli vasıta teknolojilerindeki ve Suzuki’nin kompakt vasıta teknolojilerindeki uzmanlığını, elektrikli araçların üretim ve yaygınlaştırılması için bir araya getiriyor.
Toyota ve Suzuki, iş birlikleri kapsamında karşılıklı vasıta tedarikinde yeni bir aşamayı devreye alıyor. İki şirket, Ağustos ayından itibaren Toyota Kirloskar Motor Pvt Ltd’de (TKM) Suzuki tarafınca geliştirilen yeni bir SUV modelin üretimine başlamış olacak. Hindistan’da satışa sunulacak olan yeni modelin güç-aktarma sistemi, Suzuki tarafınca geliştirilen yarı hibrit ve Toyota tarafınca geliştirilen tam hibrit teknolojilerle donatılacak. İki şirket iş birliği yöntemiyle kuvvetli yanlarını bir araya getirerek, müşterilere değişik elektrikliye geçiş teknolojileri sunacak ve Hindistan’da elektrikliye geçiş sürecinin hızlandırılmasına ve karbon etkisiz bir toplumun oluşturulmasına katkıda bulunacak.
Toyota ve Suzuki, Hindistan’daki iş birliğinin genişletilmesine yönelik yatırımlar da dahil olmak suretiyle, Hindistan hükümeti tarafınca desteklenen “Hindistan’da Üret” girişiminin hayata geçirilmesine bağlı kalmaya devam edecek ve sürdürülebilir ekonomik gelişme ve 2070 yılına kadar net sıfır sera gazı emisyonuna erişme vizyonuna katkıda bulunacak.
“Yeni İş Fırsatları Yaratmaya Devam Edeceğiz”
Suzuki Başkanı Toshihiro Suzuki yapmış olduğu değerlendirmede, “Yeni SUV modelin TKM’de üretilmesi, müşterilerin gerekseme duyduğu çevre dostu ulaşımı sağlayarak Hindistan’ın büyümesine katkıda bulunabilecek bir proje. Bu adım, iş birliğimizi gelecekte daha da derinleştirmek adına mühim bir kilometre taşı. Toyota’nın desteğinden dolayı oldukça mutluyuz ve devamlı iş birliği yöntemiyle yeni sinerji ve iş fırsatlarını yaratmaya devam edeceğiz” dedi.
“Suzuki ve Toyota CO2 Emisyonlarını Azaltmada Beraber Çalışıyor”
Toyota Başkanı Akio Toyoda ise, “Hindistan’daki faaliyetleriyle köklü bir geçmişe haiz olan Suzuki ile yeni bir SUV modeli duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Otomotiv endüstrisi günümüzde elektrikliye geçiş ve karbon etkisiz şeklinde zorluklarla karşı karşıya. Toyota ve Suzuki’nin kuvvetli yanlarından yararlanarak Hintli müşterilere çeşitli seçenekler sunuyor ve bu yolla CO2 emisyonlarının azaltılmasına katkıda bulunmayı ve “kimsenin geride bırakılmadığı” ve “her insanın özgürce hareket edebildiği” bir cemiyet oluşturmayı umuyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.
Suzuki Hakkında
1920 tarihinde Michio Suzuki tarafınca kurulup dokuma tezgahlarıyla başlamış olan faaliyetini; motosiklet, otomobil, dıştan takma deniz motorları ve ATV araçları olmak suretiyle genişleten Suzuki Motor Corporation, günümüzün küresel
ölçekteki en mühim markaları içinde yer almıştır. Suzuki bu konumunu sanayi, tasarım, pazarlama ve inovatif alanlarda kazanılmış olduğu başarılarla taçlandırırken, insan yaşamını kolaylaştıran ve teknolojiye yön veren birçok yeniliğe imza atmaya da devam etmektedir. Suzuki otomobilleri ve motosikletleri ile Suzuki deniz motorları, devletimizde Doğan Tüm ortaklık’e bağlı Doğan Trend Otomotiv tarafınca temsil edilmektedir.
Doğan Trend Otomotiv Grubu Hakkında
Teknolojik, alan kişi odaklı ve keyifli otomotiv ve mobilite markalarını tüketicilerle buluşturan Doğan Trend Otomotiv Tecim Hizmet ve Teknoloji A.Ş. bir Doğan Tüm ortaklık iştirakidir.
Otomotivin mobiliteye evrildiği dönemde elektrikli ürün gamına yatırımlarını hızlandıran şirket; bayileri ve perakende operasyonuyla ülke çapında yaygın bir hizmet ağına haizdir.
Bünyesindeki markalar ve ürün grupları:

Otomobil Markaları: Suzuki, MG
Motosiklet Grubu: Vespa, Suzuki Motosiklet, Piaggio, Moto Guzzi, Aprilia, KYMCO,
E-Mobilite Markaları: Wallbox şarj cihazları, Silence eco-mobility, Bimas e-bikes, OKAI
Deniz Grubu: Suzuki Marine Deniz Motorları
Platformlar & Teknoloji Çözümleri: suvmarket.com, scootermarket.com, vespastoreturkey.com, Autofox.ai

Sıfır Kilometre Suzuki İlanları 
Sıfır Kilometre Toyota İlanları

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün