Suzuki Jimny 5 Kapılı Geliyor

Maruti Suzuki, merakla beklenen Jimny 5 kapılı SUV’sini gelecek ay Auto Expo 2023’te tanıtmış olacak. Lansmanından ilkin, 5 kapılı Jimny’nin ilk kamufle edilmemiş görüntüsü internete sızdırıldı. Hindistan’ın en büyük otomobil üreticisi Suzuki’nin Jimny’si üretime oldukça hazır görünüyor. Orijinal 3 kapılı modelden mühim seviyede daha büyük bulunduğunu görüyoruz.

Jimny’de Beklenenler
Jimny’nin yakında çıkacak olan 5 kapılı versiyonu, 3 kapılı modelden daha uzun olacak. Bununla beraber artırılmış dingil mesafesine haiz olacak. Tasarım açısından, 3 kapılı versiyonla aynı görünebilir. Sadece bazı kozmetik iyileştirmeler alması olası. 5 kapılı Jimny ek olarak daha çok özelliğe haiz olacak. Bununla beraber bağlantı özelliklerine haiz daha büyük bir 9.0 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemine haiz olacak.
Maruti Suzuki Jimny 5 kapılı: Motor ve Şanzıman

Yaklaşan Jimny 5 kapılı SUV, mekanik olarak standart dengi ile aynı duracak. Suzuki Jimny, 100 bhp ve 137 Nm tork üreten 1.5 litrelik bir benzinli motorla çalışıyor. Motor, 5 vitesli düz şanzımanla eşleştirilmiş olarak geliyor. Sadece otomatik bir şanzımanı bulunmuyor. Ek olarak, düşük menzilli geçirme kutusuna haiz bir 4×4 aktarma organı görüyoruz.
Dingil mesafesinin, standart Jimny’den (2.250 mm) ortalama 300 mm daha uzun olması ve 4 metre altı segmentin sınırları içinde rahatça kalması umut ediliyor. Fazladan kapılar Jimny’nin tüm mini havasını bozsa da, bu ürünün tasarımı dikkatle ele alınmış. Bundan dolayı arka kapı, arabanın arka bölümünü kaplayan ve arka kısmı kıran ve tüm tasarıma daha çok bakışım kazandıran çeyrek cam ile daha kısa görünüyor.
Motor Gücü
Suzuki’nin 1.0 litrelik turbo benzinli motoru geri dönüş meydana getirecek. Fakat Jimny aynı 1.5 litrelik, dört silindirli K15B motora ve aynı 5 vitesli manuel şanzımana (ve isteğe bağlı 4 vitesli otomatik) haiz olacak. Motor 105hp. Bu Jimny için kafi olmayabilir. Bilhassa muadilinin 2.0 litrelik turbo benzinli motoruyla karşılaştırıldığında. Jimny, geleneksel bir beden üstü çerçeve SUV. Bu, onu gerçek bir usta bir arazi aracı yapıyor. Suzuki Jimny fiyatlarını ve ilanlarını buradan inceleyebilirsiniz.
Tamamen yeni Maruti Suzuki Jimny 5 kapılı SUV, Ocak ayında Auto Expo 2023’te dünya genelinde ilk kez sahneye çıkacak. Muhtemelen 2023 ortalarında piyasaya sürülecek.
Suzuki Jimny İncelemesi
Suzuki Fiyat Sıralaması (Aylık Güncellenir)

Bir cevap yazın