Stellantis Twitter Reklamlarını Durdurdu

Stellantis, Twitter reklamlarını durduran firmalar arasına katıldı. Elon Musk geçtiğimiz günlerde resmi olarak Twitter’ı satın aldı. Bunun sonucunda ise bazı firmalar Twitter faaliyetlerini durdurdu ve başka platformlara geçiş yapmış oldu. Bu firmalar içinde bazı otomobil üreticileri de bulunuyor. Şu ana kadar bunlar içinde VW, GM ve Audi vardı. Fakat Stellantis grubu da bu kafileye dahil oldu. Şirketten meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, firmanın Twitter’daki reklamcılık faaliyetleri geçici olarak durduruldu. Ek olarak açıklamada, bunun sonucunda kullanıcı sayısının düşeceğini de bildikleri açıklandı. Mevzu ile ilgili tüm bilgileri ise siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Stellantis, Twitter Faaliyetlerini Tekrardan Etken Etmeyebilir
Belirttiğimiz suretiyle Elon Musk, geçtiğimiz günlerde resmi olarak Twitter’ı satın aldı. Bunun arkasından ise Musk, firmanın gelirlerinin oldukça düştüğünü bildirdi. Buna sebep olan en mühim şeylerin başlangıcında ise büyük şirketlerin sitedeki faaliyetlerini durdurması geliyor. Öteki taraftan Twitter’da mevcut olan mavi tik uygulamasının da tutara doğal olarak olması kullanıcılar tarafınca büyük bir tepkiyle karşılandı. Gelirlerin düşmesinin sonucunda ise Musk, birçok çalışanını işten çıkarttı ve bu ziyanı tolere etmeye çalıştı. Fakat Stellantis benzer biçimde birçok büyük firmanın bu platformda reklamlarını durdurması {nasıl} tolere edilecek kim bilir.

Tüm bunlara ek olarak ise ilerleyen dönemlerde faaliyetlerini durduran firmaları geri kazanmak adına bazı emekler yapılabilir. Fakat bu çalışmaların firmaları geri getirip getiremeyecği hala bilinmeyen. Şu ana kadar otomotiv sektöründe VW, GM, Stellantis ve Audi benzer biçimde firmalar Twitter faaliyetlerini durdurdu. Fakat bu şirketlerin ilerleyen dönemde bu faaliyetleri tekrardan başlatacaklarının bir garantisi bulunmuyor. Bu durum {nasıl} ilerleyecek bunu hep beraber göreceğiz. Peki siz büyük otomobil üreticilerinin Twitter faaliyetlerini durdurmaları hakkında ne düşünüyorsunuz ?
 
Audi de Twitter Reklamlarını Durdurdu⇒

Bir cevap yazın