Haberler

Stellantis, EV Satışlarında Avrupa’da İkinci Sırada

Stellantis, EV satışlarında oldukça mühim bir noktada içeriyor! 2022 yılının ilk yarısında yer edinen oranlara gore değerlendirildiğinde Avrupa’da ikinci sırada bulunuyor.
Bu durum Stellantis için oldukça gurur verici. Stellantis, şu anda bünyesinde 14 otomotiv şirketi bulundurmakta. Böylece şirketlerin tamamı elektrikli otomobil üreten firmalar olmak için oldukça çaba göstermekte. Tüm çabaları ise elektrikli otomobilde ABD’de ve AB’de önder konumunda olmak.

 
Stellantis, EV Satışlarında Fazlasıyla İddialı
2022’nin ilk yarısında, Stellantis grubu EV satışlarında geçen seneye oranla yüzde 50 daha çok elektrikli vasıta satımı yapmakta. Zira 14 otomobil üreticisinin toplamda 20 adetlik elektrikli otomobil yelpazesi bulunmakta. Gelecek yıllarda bu sayının daha çok olması beklenmektedir.
Stellantis Grup CEO’su Carlos Tavares, bu mevzu hakkında görüşlerini şöyleki açıklıyor; “Sıkıntılı küresel bir Pazar içerisindeyiz, ilerlemeye devam etmek için cesarete ihtiyacımız var. “Stratejimizin adı ise ileriye cesaret.” Muhteşem performans sergiliyoruz. Çalışanlarımızın esnekliği, çevikliğimiz ve girişimci ruhumuzla beraber yenilikçi iş ortaklarımız, Stellantis Grubu geleceğe uygun, sürdürülebilir bir mobilite teknolojisi şirketi haline gelmek için fazlasıyla çalışıyoruz.”

 
Ilk olarak 2022’nin ilk yarısına ilişkin etkinlik raporu gösterildi ve buna gore Stellantis, EV satışlarında yüzde 18,1’lik bir kar marjı yakalayarak başarıya ulaşmış oldu. AB ise firmanın kar marjı 10.1 olurken, AB’de Pazar oranı 22.9’dan yüzde 21.2′ ye geriledi. Tüm bunların yanında Stellantis, AB’nin en büyük vasıta paylaşım şirketi ShareNOW’ı yakın bir süreçte satın almıştır. Durum böyleyken Fiat 500e’nin AB’de fenomen bir elektrikli otomobil bulunduğunu belirtmekte yarar var. Otomobil Almanya ve İtalya’da en oldukça satılan elektrikli otomobil olmuştur. Fransa’da ise Peugeot e-208 önemini korumaya devam ediyor.
Böylece elektrikli otomobiller hayatımızı değiştirmeye devam ediyor. Üreticiler bu değişimi hızlandırmak amaçlı çalışmalarına devam ederek elektrikli otomobilin gelişimini sağlıyor. FCA ve PSA grubunun birleşimiyle ortaya çıkan Stellantis, Avrupa içinde elektrikli otomobilin öncüsü haline gelmekte oldukça ısrarlı. Bu ısrar onun başarısını kuvvetlendiriyor. Geçtiğimiz zamanlarda kıtanın en oldukça satanı olmayı başarmıştı. Şimdilerde ise daha da güçlenerek elektrikli otomobil üretimi açısından hedeflediği her şeyi gerçeğe dönüştürmek istiyor.
Stellantis, haiz olduğu bu başarıyı bünyesinde bulundurduğu 14 şirkete borçlu. Son olarak şirketlerin gelişmiş elektrikli otomobil ürün yelpazesi yardımıyla her geçen gün satış hedefleri de güçlenmekte.
TRİNK SAT
Arabam Kaç Para

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
jigolodiyari.com jigoloajansimiz.xyz jigolosahibinden.com jigoloilansitesi.com jigolokayitci.com jigololarariyorum.com

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün