SsangYong için İsim Değişikliği Yapıyor, İşte Sebebi!

Türkiye’de de otomobilleri bulunan ve son yıllarda ekonomik sıkıntılar yaşayan SsangYong için isim değişikliği yapılıyor. Kaynaklardan elde edilmiş bilgilere gore Mart ayında gerçekleşecek bir toplantı sonrası yeni adı “KG Mobility” olacak.
Fena İmajdan Dolayı mı İsim Değişikliğine Gidiliyor?
Belirli bir süre devletimizde de satış meydana getiren Cenup Kore menşeili otomobil üreticisi, geçtiğimiz yıllarda zor zamanlar geçirmişti. Hatta neredeyse iflasın eşiğine gelmişti. Ek olarak marka Cenup Kore‘nin en eski üreticilerinden biridir. 2022 senesinde ise markanın ekonomik sıkıntıların çözülmesi adına bazı emek harcamalar yapılmış oldu. Son olarak marka, kendi ülkesinde mühim bir isim olan KG Group tarafınca satın alındı.

KG Group, emek verme alanı olarak mobilite odaklı ve daha çağdaş bir yapıdadır. SsangYong markası da bu yapıdan etkilenecektir. Ek olarak KG Group’un satın alma süreci oldukça uzun sürmüş. Bununla birlikte satın alındıktan sonrasında KG Group, SsangYong için birkaç izahat yapmış. Açıklamalarda SsangYong Motor’un iyi bir fanatik kitlesi olmasına rağmen pek pozitif yönde bir imajı olmadığından bahsedilmiş. Bu yüzden SsangYong için isim değişikliği yapılarak “KG Mobility” olacağı dile getirilmiş. Ek olarak 35 senelik SsangYong adı “ikiz ejder” anlamına geliyor.
KG Mobility’nin logosu da yeni isme uygun olarak değiştiriliyor. Otomobillerde logo “KG” olarak yer alacak. SsangYong için isim değişikliği yapılarak en temelden bir dönüşüm planlanıyor.

KG Group Başkanı Kwak Jea-sun ise mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada; “SsangYong Motor adı iyi anılara haiz bir fanatik kitlesine haiz fakat bununla birlikte acı verici bir imaja haiz … Artık tüm SsangYong otomobilleri dünyaya KG adı altında çıkacak. İsim değişse bile SsangYong Motor’un geçmişi değişmeyecek ve (otomobil üreticisi) aynı koşullara haiz olacak” dedi.
Son olarak eğer bu içeriğimiz ilginizi çektiyse; Ssangyong Fiyat Sıralaması Aralık 2022 (Aylık Güncellenir) başlığımıza da göz atabilirsiniz.
Kaynak-1

Bir cevap yazın