Sınırı olan Sayıdaki Yeni Aston Martin DBS 770 Ultimate Volante

İngiliz otomobil üreticisi Aston Martin, Ocak ayında tanıttığı DBS 770 Ultimate için bir convertible versiyonun geleceği haberini de vermişti. Merakla beklenen DBS 770 Ultimate Volante sonunda kullanıcılara sunuldu. Aston Martin şıklığını yansıtan bu aracın kıymetini artıran en mühim nokta ise Volante’nin yalnızca 199 tane üretilecek olması. Yükseltilmiş 5.2 litrelik bir V12 motoruyla 770 beygir gücü üreten aracın, şimdiye kadarki en kuvvetli Aston Martin bulunduğunu söyleyebiliriz.

Esasen kuvvetli olan Aston V12’nin yükseltilmiş bir versiyonuna haiz olan Volante, 900 Nm tork üretebiliyor. Bu modelin haiz olduğu extra güç, ateşleme sistemindeki geliştirmeler ve tam %7 oranında artırılan turbo basıncından kaynaklanıyor. Evet, her tasarımda daha fazlasını hedefleyen Aston Martin’in bu tür bir güçle kullanıcıları şaşırttığı aşikar. O şekilde olmalı, zira satışa sunulan 199 tane DBS 770 Ultimate Volante’nin tümü sahiplerini buldu. Üretimi başlamış olan DBS 770 Ultimate Volantelerin ilk teslimatlarının ise 2023’ün üçüncü çeyreğinde yapılması planlanıyor.

Heybetli bir tasarıma haiz olan model hem dış hem de iç mekanda değişik renk seçeneklerine haiz. Ocak ayında tanıtılan Ultimate Coupe’nin beğenilen tüm dış özelliklerini de Volante’de görüyoruz. Aracını kişiselleştirmek isteyenler içinse karbon fiberi renklendirme, beden grafiklerini boyayabilme ve koltuklara deri dokuma eklemeleri seçebilme benzer biçimde güzel alternatifler mevcut. Dileyen kullanıcılar, Volante’yi dört parçadan oluşan bir deri bagaj seti ile de satın alabiliyor.

Her açıdan büyüleyici detaylara haiz olan bu vasıta, şimdiden oldukça sayıda hayrana haiz. Esasen Ocak ayında meydana getirilen açıklamada, Asto Martin’in teknolojiden görevli başkanı Roberto Fedeli de Volante’nin iddiasını şu sözlerle ortaya koymuştu: “Yalnız tarihimizdeki en süratli ve kuvvetli DBS değil -şanzıman, direksiyon, süspansiyon ve alt beden yapısındaki kapsamlı iyileştirmeler sayesinde- sürüş açısından da en iyisi.”
700 HP’lik V12 Speedster Kontrol Sürüşü

Bir cevap yazın