Sınırı olan Sayıda Üretilen Yeni BMW M3 CS Tanıtıldı!

Alman otomobil üreticisi BMW, önceki nesli 2017 senesinde tanıtılan Yeni BMW M3 CS modelini tanıttı. Markanın performans otomobilleri içinde yerini alan model, önceki neslinden değişik olarak xDrive dört tekerlekten çekiş gücüyle dikkat çekiyor. Gene yalnız otomatik şanzımanla sunulacak M3 CS hakkında tüm bilinenleri sizler için derledik.
Yeni BMW M3 CS’ye İlk Bakış!
Kuvvetli performans otomobili artık daha agresif çizgilere haiz. BMW’nin M4 CSL modeli ile benzer tasarıma haiz olan model, kaputtaki siyah şeritleriyle dikkat çekiyor. Otomobilin yan kapılarındaki çıkıklarla beraber parlak yeşil rengi yalnız CS’ye hususi. Ek olarak üst kaputun karbon fiberden üretilmesi aracı daha hafifçe hale getirmiş. Bu şekilde önceki nesline gore 75 kilogram daha hafiflemiş. Hava girişleri ve ayna kapaklarında da CFRP meteryali kullanılmış
Motor, Güç ve Performans

Sınırı olan sayıda üretilen otomobilin motor kısmında ise tıpkı önceki model benzer biçimde 0.3 litrelik turbo motora haiz. Altı sıralı performans motoru 543 HP güç üretiyor. Otomobilin 0-100’e hızlanması ise 3,4 saniye benzer biçimde iddialı bir süre olarak dikkat çekiyor. Ek olarak standart M sürücü paketiyle ise 302 km/s azami hızına çıkabiliyor.
Yeni BMW M3 CS Kaç Tane Üretilecek?
Sınırı olan sayıda üretilecek otomobilin kaç tane üretileceği mevzusunda ise hemen hemen kati bir data yok. Büyük küçük bir ihtimal 1.000 tane üretilecek otomobilin satışları öncelikle ABD, Almanya, İngiltere ve Japonya’da gerçekleşecek ve Mart ayından itibaren Münih’te üretimine başlanacak. Ek olarak renk mevzusunda oldukca iddialı olan otomobili satın almak isteyenler; Frozen Solid White, Signal Green, Brooklyn Grey ve Sapphire Black renkler seçeneklerine haiz olacak.
Yeni Performans Modelinin Fiyatı Ne Kadar?

Mart ayında üretime girecek modelin giriş seviyesindeki modeli 119.700 dolardan satışa sunulacak.

Sıfır kilometre BMW modellerini incelemek ve modeller hakkında daha çok şey öğrenmek için buraya tıklayın!

Bir cevap yazın