Sıfır Vasıta Tedariki Oldukça Zorlaşmış Durumda!

Sıfır vasıta tedariki oldukça problemli bir haldeyken kafalardaki en mühim sual; bayilere sıfır vasıta ne süre gelecek? 2023 yılının başlarında olduğumuz şu günlerde sıfır vasıta arzında büyük bir eksiklik bulunuyor. Buna nazaran alıcılar neredeyse sıfır vasıta bulamaz duruma geldiler. İddialara nazaran sıfır vasıta bulunabilen galeriler yada bayiler ise bu araçları neredeyse 100 bin liraya varan farklarla satıyorlar. Genel olarak birçok bayide araçlar sergilenmekte. Fakat bayi yetkilileri bu araçların satıldığını ve ellerinde sıfır vasıta bulunmadığını belirtiyor. Bunun sonucunda ise alıcılar 4-5 aylık yada daha uzun bekleme süresi ile karşı karşıya kalıyorlar. Bu sürenin arkasından ise araçları ulaştığında ilk sipariş ettikleri tarihe nazaran yüksek fiyat farklarıyla karşılaşıyorlar. Kim bilir ülkemiz otomobil piyasasının şu anki en büyük problemi olan bu mevzu hakkında tüm bilgileri siz kıymetli okuyucularımız için derledik.
Sıfır Vasıta Tedariki Durdu, Stokçuluk Başladı
2023 yılının başlarında bulunduğumuz şu günlerde vatandaşlar neredeyse sıfır araçlara ulaşamaz duruma geldi. Ülkemizin dört bir yanında bayilerde sıfır vasıta bulunmuyor. Vatandaşlar bayilere gittiklerinde bir tek sıraya girebiliyorlar ve 6 ay benzer biçimde bir bekleme süresiyle karşı karşıya kalıyorlar. Fakat bu ”bulunmayan” araçların, galerilerde oldukça daha yüksek fiyatlarda satılmış olduğu söyleniyor. Sıfır vasıta bulamayan alıcılar ise bu duruma ve stokçuluğa isyan ediyorlar. Bu mevzu da ülkemizin dört bir yanından görüntüler de bilhassa toplumsal medyada paylaşılıyor. Bu stokçuluk görüntüleri ise kullanıcılardan oldukça büyük bir tepki çekti.

Sıfır Arabaların Adresi Artık Bayiler Değil Galeriler
Ocak ayı itibariyle sıfır vasıta almak isteyen kullanıcılar için artık adres bayiler olmaktan çıktı. Buna nazaran sıfır vasıta almak isteyen kullanıcılar artık bu araçları galerilerden bulabiliyorlar. Bayilerde sıfır araçlar için aylarca sıra beklemek istemeyen kullanıcılar ise galerilere gidiyorlar. Fakat galerilerde bu araçlar güncel fiyatlarından oldukça daha pahalıya satılıyorlar. Bu pahalılık ise bazı modellerde 100 bin liraya kadar ulaşabiliyor. Vatandaşlar ise bu duruma son aşama tepkili. Bu mevzuda vatandaşlardan ”Kim alıyor bu otomobilleri? Biz niye bayide sıfır vasıta bulamıyoruz? Sıfır vasıta ne süre gelecek? En büyük stokçuluk şu an bu sektörde.” benzer biçimde tepkiler yükseliyor. Umuyoruz ki bu durum bir an ilkin çözülür ve sıfır vasıta sahibi olmak isteyen kullananların araçlara ulaşımı kolaylaşır. Peki siz bu durum hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.
Sıfır Vasıta Muayenesi Ne Vakit Yaptırılır?⇒

Bir cevap yazın