Sharz.net’ten 40 Milyon Liralık Şarj İstasyonu Yatırımı!

Türkiye’deki en geniş gelişme oranına haiz olan şarj istasyonu Sharz.net, 461 şarj istasyonu ile önder markalar içinde içeriyor. Bununla beraber şarj yatırımlarını arttırarak istasyon kurulumlarını ivmelendirecek yeni bir projeye imza attı.
Bugüne Kadar 20 Milyon TL’lik Yatırım Yapmış oldu

2018 senesinde ilk kere şarj ağı lisansı alıp şarj istasyonu girişiminde bulunan ve ilk başta bir enerji şirketinde yazılım alt yapısı sunan Sharz.net, bugüne dek toplamda 20 milyon TL’lik yatırım yapmış oldu. Ek olarak 461 şarj noktasını geliştirip Türkiye’deki en yaygın şarj ağı olmayı planlıyor.
Sharz.net 1000 Tane Şarj İstasyonu Oluşturmayı Hedefliyor!

Sharz.net, 2023 yılının sonuna kadar 539 yeni istasyonla beraber toplamda 1000 tane istasyona ulaşmayı hedefliyor. Şirket, şarj istasyonu sayısını arttırmak için 40 milyon TL’lik yeni bir yatırım yapacağını duyurdu. Ek olarak 81 ilde yer alacak şarj istasyonları yardımıyla elektrikli otomobil kullanımını yaygınlaştırarak CO2 emisyonunu azaltmaya ön ayak olacak.
“2030’a Kadar İstasyon Sayısı 20 Bine Ulaşacak”

Mevzuyla ilgili açıklamalarda bulunan Sharz.net Genel Koordinatörü Ece Şengönül,
“Elektrikli araçlar mevzusunda halen ülke olarak kat edeceğimiz daha fazlaca yol var ve bu pazarda, global çapta önde gelen ülkelerden birinin de Türkiye olması adına canla başla çalışıyoruz. Bugün 461 tane olan şarj istasyonu sayımızı, 40 Milyon TL yatırım bedeliyle, 2023 sonuna kadar 1000 adete ulaştırma sonucu aldık. Kurulacak ek 600 istasyondan 50’si DC doğrusu süratli şarj istasyonu olacak.”

Ek olarak İngiltere’de halka açık 20 bin tane şarj istasyon ağı bulunduğunu söyleyen Şengönül,
“Bu sayı devletimizde şu an averaj 4 bin dolaylarında ve yüzde 10’unu Sharz.net oluşturuyor. 2030’a kadarsa istasyon sayımız minimum 20 bine ulaşacak. Sadece en mühim husus, elektrik üretiminde dışa bağımlılığı ortadan kaldırmak adına organik kaynaklarımızdan yararlanmak ve kendi elektriğimizi üretmek, zira elektrikli vasıta sayısı arttıkça elektrik tüketimi de artacak, artık yeni kaynaklara gereksinim var.
Trink Sat!
Arabam Kaç Para?

Bir cevap yazın