Schneider Electric ve FullCharger 10 Yıl İçerisinde 70 Bin Elektrikli Şarj İstasyonu Kuracak

Schneider Electric, Türkiye’ye elektirkli şarj istasyonu kurulumu için kolları sıvadı. Şarj istasyonu kurma girişimi için FullCharger ile anlaşan şirket, İstanbul’da gerçekleşen imza töreninde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.
10 Yıl İçerisinde Toplamda 70 Bin Elektrikli Şarj İstasyonu!

Türkiye’de elektrikli şarj istasyonlarının yaygınlaşması için meydana gelen iş birliğinde Schneider Electric’in görevi ise devamlı ve verimli enerji altyapısını oluşturmak. Bunu yaparken ise “eMobility için “EcoStruxure” çözümünü kullanacak. Ek olarak iş birliği kapsamında önümüzdeki 10 yıl içinde toplamda 70 bin tane şarj istasyonu kurulması hedefleniyor.
Elektrikli Araçların Yaygınlaşması Türkiye İçin Büyük Fırsat

Türkiye’nin otomotiv endüstrisindeki haiz olduğu deneyim ve konumu dolayısıyla elektrikli araçlarla ilgili yatırımlarda mühim bir noktada. Ek olarak elektrikli vasıta imalatı mevzusunda yan sanayii ürünlerinin de kolay erişilebilmesi bakımından oldukça cazip.
“Ülkemizin E-Mobilite Geleceği Açısından Oldukça Kıymetli Bir Adım”

İmza töreninde açıklamalarda bulunan Schneider Electric Türkiye Genel Müdürü İsmail Yamagil, “Türkiye’de elektrikli vasıta şarj istasyonu ağının kurulumu açısından ehemmiyet taşıyan bu iş birliği anlaşmasının, ülkemizin e-Mobilite geleceği açısından da fazlaca kıymetli bir adım. Buna nazaran sayıları giderek artan elektrikli otomobiller dahil olmak suretiyle, inovatif yeni teknoloji çözümlerinin çalışabilmesi enerji kaynaklarına ve enerji teknolojilerine bağlı. 100’ü aşkın ülkede, 185 senelik deneyime haiz bir şirket olan Schneider Electric olarak, bu alana liderlik etmek suretiyle kuvvetli hedeflerle operasyonlarımızı sürdürüyoruz.” dedi.
“Bu İş Birliği İle Tüketicinin Elektrikli Araçları İçin Şarj İstasyonu İhtiyaçlarının Karşılanması İçin Çalışacağız”
Schneider Electric Türkiye Kanal Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Gökhan İşbitiren ise “Schneider Electric olarak odaklandığımız alanlar içinde, E-mobilite ve Şarj İstasyonları da mühim başlıklar olarak yer ediniyor. Türkiye’nin otomotiv sektöründe haiz olduğu deneyim, rekabet gücü ve jeostratejik konumu ile elektrikli vasıta ve ilgili ekipman yatırımlarında cazip bir konuma haiz. Elektrikli otomobiller mevzusundaki sevindirici ve süratli gelişme, elbet sahada değişik gereksinimleri da acil halde gündeme getirecek. Bunlar içinde şarj istasyonları öne çıkıyor. Normal olarak mesele yalnız yaygın istasyon ağı oluşturmak değil. Meydana getirilen tüketici araştırmalarına nazaran, tüketiciler gezi ederken 30 dakikanın altında şarj süreleri bekliyor. Buna rağmen günümüzde hizmet veren şarj istasyonlarının büyük çoğunluğunda harcanan vakit 3 saati aşıyor. Bu iş birliği ile tüketicinin elektrikli araçları için şarj istasyonu ihtiyaçlarının karşılanması için çalışacağız” şeklinde konuştu.
Elektrikli Vasıta Satışlarında Geride Kalan Avrupa Ülkeleri

Bir cevap yazın