Scania Yeni Elektrikli Kamyonunu Tanıttı!

Otomotiv sektörü geliştikçe araçlar elektriklenmeye devam ediyor. Bir tek binek araçlar değil taşımacılık sektöründe kullanılan kamyon ve kamyonetlerde elektrikli olarak üretilmeye başladı. İsveçli ticari vasıta üreticisi Scania, bu bağlamda kısa mesafe kara taşımacılığı için tasarladığı elektrikli kamyonunu tanıttı.
350 Kilometre Menzile Haiz Elektrikli Kamyonetler

350 kilometre menzile, 624 kWh elektrikli motora haiz yeni kamyon, Scania’nın elektrikli taşımacılık hedefine çözüm durumunda. Yeni nesil elektrikli kamyonlar, 4×2 çekicilerle, R yada S yataklı kabinli 6×2*4 şasi olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak CCS2 şarj soketli 375 kW şarj kapasitesine haiz kamyonlar 90 dakikadan kısa süre içinde şarj oluyor. Ek olarak marka, sürücülerin mola verdiği yerlerde kamyonetleri şarj ederek zamandan tutum edeceğini ekledi.
560 hp beygir gücüne haiz ve maksimum 64 ton taşıma kapasitesi ile yeni Scania, bilhassa karbon ayak izini düşürecek bölgesel taşımacılıkta yeni bir boyut atlayacağını umuyoruz. Ek olarak şirket, satış sonrası hizmetler mevzusunda da iddialı bulunduğunu belirtti. Marka, bakım, şarj ve sigorta olmak suretiyle daha bir oldukca mevzuda satın alan müşterilerine bunların hepsinin bulunmuş olduğu paketi beraber sağlıyor.
“Ürün Yelpazemizi Her Boyutta Artırıyoruz”

Scania CEO’su Christian Levin , “Artık geniş bir satın alan yelpazesi ve tüm ulaşım ekosistemi için yeni fırsatlar sunarak ürün yelpazemizi her boyutta artırıyoruz. Bu kamyonlar, elektrifikasyona özlem bir taşımacılık sektörünün talep etmiş olduğu tüm kabiliyetleri içeren çözümlerin bir parçası. Elektrikli çözümlere dayalı fosilsiz bir ulaşım sistemine geçişle aramızda duran tek şey, eksiksiz bir şarj altyapısı, sadece orada da büyük ilerleme görüyoruz.”
Scania’da kıdemli başkan yardımcısı ve elektrifikasyon başkanı Fredrik Allard, “Bu çözümlerin Scania’nın portföyüne eklenmesi, sorumluluğu üstüne almak isteyen müşteriler için büyük bir adım değişikliğidir. Yakın ortaklık ve sıfır emisyon şeklinde mühim satın alan değerlerini dahil ederek müşterilerimiz için bir geçişi kolaylaştırıyoruz.” diye ekledi.
Scania Elektrikli Kamyonlar 2023’de Üretim Hattına Girecek 
2023 yılının son aylarında üretim hattına girecek olan Scania elektrikli kamyonlar şimdiden Avrupa Özgür Tecim Bölgesi’nde ön siparişe açılmış durumda. Elektrikli kamyonlar Avrupa’da oldukca minik bir pazara haiz olsa da bilhassa Almanya ve Hollanda şeklinde ülkelerde talep oldukça çok.

Arabam Kaç Para?
Trink Sat!

Bir cevap yazın