Renault’tan Yeni Camper Modeli: Hippie Caviar Motel

Renault’tan Yeni Camper Modeli: Hippie Caviar Motel Geliyor!
Renault ilk olarak 2020’nin sonlarına doğru yeni nesil Kangoo’yu tanıttı. Tanıtımın arkasından şirket, Hippie Caviar Motel ismindeki yeni karavan aracını duyurdu. Sizler için hazırlamış olduğumuz içeriğimizi beraber detaylıca inceleyelim.
İşte Renault Hippie Caviar Motel Hakkında Detaylar
Hippie Caviar Motel, Renault Kangoo’nun üstüne inşa edilmiş bir camper olarak bizlerin karşısına çıkmakta. Tamamen elektrikli bir motora haiz olan Motel, 120 beygir güç üretebilmekte. 45kWh saatlik bataryaya haiz olan vasıta, 285  km menzil de sunabilmekte. Ek olarak Renault tarafınca iddia edilenlere bakılırsa 30 dakikalık şarjla 170 km bir menzile haiz olabilmektedir.

Motel boyutları itibariyle geçtiğimiz yıl tanıtılan Hotel’e bakılırsa fazlaca daha minik bir yaşam alanı sunmakta. Araçta katlanabilir yatağa dönüşebilen koltuklara ve bir masaya yer verilmiştir. Bunun haricinde ise çeşitli gizleme gözleriyle panoramik cam tavan kullanıcılara da gösterilmekte. Firmanın hem Motel hem de Hotel araçlarını seri üretime yerleştirip sokmayacağı hemen hemen belli değil. Sadece son dönemlerde karavanların popülaritesinin oldukça arttığını düşünürsek şirketten yakın süre içinde bu biçim bir adım gelecektir. Öyleki ki Volkswagen 2025’ten sonrası için ID. Buzz’un da bir karavan versiyonunun geleceğini belirtmişti.

Çevresindeki dengeye ve huzura saygı duyan vasıta olarak tanıtılan bu model, sükunet içinde ilerler. Daha da sürdürülebilir bir vasıta tasarımına haizdir. Isıtma sisteminin enerji verimliliği oldukça yüksektir bu sayede aracın sürüş menzili üstündeki tesiri azdır. Ek olarak ekstrem sporlar için değişik türde ekipmanları depolamak amaçlı aracın içinde ve haricinde değişik depolama alanları da bulunmakta. Konforu artıran inovasyonlar yardımıyla koltuklar, direksiyon, kabin sıcaklığı hepsi geliştirilmiştir.
Renault’un yeni ayrıcalıklı modeli, ekstrem sporlardan esinlenilerek tasarlanan ve böylece yeni görünümüyle göz dolduran bir vasıta haline geldi. Ek olarak yürekli tasarımıyla benzersiz bir yol deneyimi sunmayı hedeflemekte bulunduğunu da biliyoruz. Bunun yanında tamamen cam tavanıyla en ince detayına kadar kabul edilen tabiat seyahatleri için geliştirilen üst düzey bir vasıta bulunduğunu ifade etmeliyiz. Yeni Renault Kangoo Van L2 modelinden alınan yan sürgülü kapısı kendi kategorisinde bulunan en geniş kapı tasarımı bulunduğunu da belirtelim.
Bu mevzu hakkında sizler neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz. Yorum kısmında fikirlerinizi belirtebilirsiniz.
Arabam Kaç Para

Bir cevap yazın