Renault Yapınak Çıkışlı İkinci El Periyodu İçin Tarih Verdi!

Vatanımızda otomobil almak her geçen gün daha da zorlaşıyor. Otomobil tutarları uçmuşken, markalar daha düşük fiyatlı ve düşük donanımlı araçlarını Türkiye’ye getirmeye başladı. Buna bir öteki alternatif olarak ise Renault’un ilk olarak Fransa’da uygulamaya başladığı ‘Refactory’ uygulaması. Türkiye distribütörlüğünü Oyak Grubu‘nun Yapmış olduğu Renault, geçtiğimiz aylarda yapınak çıkışlı ikinci el vasıta periyodu için yeni bir döneme gireceğini açıklamıştı. Peşinden tecrübe etme üretimi için tarih veren Renault Türkiye, yapınak çıkışlı ikinci el otomobiller için artık kati bir tarih verdi.
İşlemler Bursa’daki Renault Fabrikasında Yapılacak

Renault Group Türkiye CEO’su Hakan Doğu bu mevzu hakkında geçtiğimiz gün yapmış olduğu açıklamada; “İşlemler Bursa’daki Renault fabrikasında yapılacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatacağız. Motor dahil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da güvence sunulacak. 10 yıl süresince aracı devamlı yenileyip garantiler vererek halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız. Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz” açıklamasında bulunmuş oldu.
İlk Olarak Clio ve Megane Modeller Yenilenecek
Hakan Doğu’nun yapmış olduğu ilk açıklamada fabrikanın çalışmalara gelecek yıl başlayacağına fakat kati bir tarih olmadığına değinmişti. Yeni gelen açıklamaya nazaran ise tecrübe etme üretimi için Nisan ayı için tarih verildi. Ek olarak yapınak çıkışlı araçlarda yılda 30 bine kadar vasıta yenilenerek ikinci el piyasasının kaderinin değiştirileceği söyleniyor. İlk adımda Clio ve Megan araçlarla başlayıp arkasından öteki modeller yenilemeye girecek.
“Artık son aşamadayız. Teknolojik olarak yatırımlarımızın kararını verdik. Türkiye’de ikinci elin kaderini değiştireceğiz. Yeni bir oyun kuracağız. Muhtemelen öteki üreticiler bizi yansılamak edecek. Zira, otomobile doğru erişme yöntemi bu olacak. 10 yıl süresince aracı devamlı yenileyip garantiler vererek, halkın güvenerek kullanacağı uygun fiyatlı araçlar yapacağız. Yenileme merkezi Bursa’daki Oyak Renault fabrikasının içinde olacak. Başlangıçta 6 yaşına kadar araçlar yenilecek sonrasında bunu 10 yaşa kadar uzatmayı planlıyoruz. Motor da dahil her şey yenilenebilecek. 2 yıl da güvence sunulacak.”
Yenilenen İkinci El Otomobiller 2 Yıl Garantili Olacak

Renault’un ‘Refactory’ adındaki ikinci el otomobilleri yenileme merkezi ilk olarak 2020 senesinde Fransa’da başladı. Micra ve Zoe’nin yenilenmesi ile süregelen süreç, sonrasında öteki marka otomobillerin yenilenmesiyle devam etti. Fransa’da ortalama 800 çalışanı olan fabrikada çoğu zaman 3-4 yaşındaki araçlar yenileniyor. Vatanımızda ise ilk başta 6 yaşına kadar araçlar yenilenecek ve daha sonrasında bu yaş aralığı 10’a kadar yükseltilecek. Araçların motoru dahil her şey değiştirilebilip sonucunda otomobiller 2 yıla kadar güvence kapsamına alınacak.
Sıfır KM Renault Tutarları ve Paketleri
2. El Renault İlanları

Bir cevap yazın